Naujienų srautas

Verslas2012.07.18 15:10

Paskolas daugiabučių renovacijai galės imti administratorius

ELTA 2012.07.18 15:10

Vyriausybė trečiadienį pasitarime nutarimu pritarė tvarkai, pagal kurią paskolas daugiabučių renovacijai galės imti namo administratorius. 

Vyriausybė trečiadienį pasitarime nutarimu pritarė tvarkai, pagal kurią paskolas daugiabučių renovacijai galės imti namo administratorius.

„Vyriausybė šiandien priėmė sprendimą, kad iš esmės modelis nesikeičia, papildoma alternatyva - paskolas bus galima imti nebūtinai tiesiogiai gyventojams, bet ir bendrojo naudojimo objektų valdytojams gyventojų naudai“, – po Vyriausybės posėdžio sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Jis patikslino, kad objektų valdytojai šiuo atveju yra administratoriai arba bendrijos.

Vyriausybės patikslintos valstybės paramos daugiabučių renovacijai taisyklės numato galimybę būstų savininkams paskolas daugiabučių atnaujinimui imti ne savo, o valdytojo vardu. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad dalis senų daugiabučių namų butų savininkų vengia imti banko paskolą būstui atnaujinti, nes nenori prisiimti finansinių įsipareigojimų bankams.

Pasak ministro, pagal dabartinį Vyriausybės nutarimą, savivaldybių paskirti administratoriai turės teisę imti paskolą. Šiuo metu paskolą daugiabučio renovacijai ima bendrijos nariai, butų savininkai.

Valstybės parama daugiabučio renovacijai nesikeis.

Pasiteiravus, kuo bus geresnė naujoji tvarka, ministras akcentavo psichologinį momentą – žmonėms patiems nereikės eiti į banką, bet jų sutikimas bet kokiu atveju bus privalomas.

„Nebus, kad kažkokia įmonė atėjo, pasakė: „Dabar aš pas jus renovuoju, pateiksiu sąskaitas“. Jokiu būdu ne. Administratorius turės teisę imti tokią paskolą tik tuomet, kada gyventojai sutiks dešimt ar kiek metų atitinkamą sumą mokėti. Toks pritarimas turės būti, bet ne šimtaprocentinis, bet ir dabar tam, kad imtų paskolą, nereikia šimtaprocentinio pritarimo“, – aiškino G. Kazlauskas.

Ministro teigimu, imti paskolą iniciatyvą turėtų rodyti objektų valdytojai. Paprašytas pakomentuoti, kas mokės administratoriui už atliktą darbą, ministras teigė, kad programoje numatytas tokios paramos kompensavimas, tačiau paskolos aptarnavimas ir visa kita gali kristi ant gyventojų pečių, tai esą yra susitarimo su gyventojais klausimas.

„Jų valioje apsispręsti – mokėti taip ar dalyvauti kitoje alternatyvoje, kur gali imti pats (paskolą – ELTA), ir tokiu atveju kažkokių papildomų, nenumatytų administracinių išlaidų nebus“, – sakė aplinkos ministras.

Civilinis kodeksas numato, kad paskolą gali imti, jeigu sutinka 50 proc. plius 1 namo gyventojas.

Paskolos grąžinimas taip pat numatytas per administratorių. Jeigu gyventojai vengs grąžinti paskolą, jiems teks susidurti su antstoliais. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi