Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Graikijos premjeras teigia, kad recesija greitai baigsis

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos ministras pirmininkas Antonis Samaras teigia, kad šešerius metus šalyje besitęsianti recesija baigsis kitais metais, praneša BBC.

Graikijos ministras pirmininkas Antonis Samaras teigia, kad šešerius metus šalyje besitęsianti recesija baigsis kitais metais, praneša BBC.

A. Samaras sakė kalbą Salonikų prekybos mugėje. Jis teigė, kad Graikija šiuo metu yra „stabilumo sala“ nestabiliame regione.

Salonikuose vyko protestai prieš griežtas valstybės taupymo priemones. Šeštadienį laukiama daugiau protestų. Šįkart protestuos valstybės tarnautojų, kuriems gresia netekti darbo, rėmėjai. Siekiant išvengti incidentų, Salonikuose buvo dislokuota keturi tūkstančiai policijos pareigūnų.

Graikijos ekonomika nuo 2008 metų susitraukė 23 proc. Iki šiol šalis yra gavusi maždaug 140 milijardų eurų tarptautinę finansinę paramą. Pagal paramos gavimo sąlygas, vyriausybė turėjo drastiškai sumažinti išlaidas, padidinti mokesčius bei pertvarkyti darbo rinką ir pensijų sistemą.

A. Samaro kalboje netrūko optimizmo. Premjeras kalbėjo apie užsienio investicijų galimybes ir sakė, kad jo vyriausybė vykdo ilgai atidėliotas reformas, pavyzdžiui, pradeda kovą su mokesčių vengimu.

Europos Sąjunga ir Tarptautinis Valiutos Fondas prognozuoja, kad šiemet Graikijos ekonomika susitrauks 4,2 proc. Tačiau A. Samaras sakė, kad ekonomikos susitraukimas bus mažesnis, nei prognozuojama. Jis sakė, kad Graikija pasiekė didžiausią visų laikų biudžeto deficito mažinimą. Savo kalbą premjeras baigė patriotiškai sakydamas, kad šeši didelių iššūkių metai negali nušluoti 3 000 metų šlovingos istorijos.

Vis dėlto, Graikijos gatvėse nuotaika ne tokia optimistiška. Graikijos ekonomika susitraukė labiausiai iš visų Europos valstybių.         

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi