Verslas

2019.03.04 15:29

Pinigų plovimo sūkūryje atsidūrė ir „Nordea“: žadama paviešinti skandalingą tyrimą

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.03.04 15:29

Šiaurės šalių regiono bankas „Nordea“, kuris kartu su Norvegijos finansų sektoriaus įmone DNB Baltijos šalyse valdo „Luminor“ banką, galimai yra susijęs su „Danske Bank“ pinigų plovimo atveju. Suomijos televizija YLE pirmadienį žada paviešinti atlikto tyrimo rezultatus, praneša naujienų portalas „Bloomberg“.

Suomijos televizija YLE ir danų laikraštis Berlingske pirmadienį žada paviešinti surinktą informaciją apie banką „Nordea“, kuris taip pat gali būti įtariamas pinigų plovimu.

YLE savo internetinėje svetainėje rašo, kad pirmadienį paskelbs informaciją, jog „Nordea“ banko sąskaitose vyko šimtus milijonų eurų siekiančios įtartinos operacijos, kurios gali būti susijusios su pinigų plovimo skandalu „Dankse Bank“

Bankas „Nordea“, kuris dėl reguliacinių priežasčių yra perkeltas iš Švedijos į Suomiją, praėjusiais metais jau buvo nubaustas Švedijos pareigūnų dėl nesugebėjimo tinkamai užtikrinti pinigų plovimo prevencijos taisyklių.

Praėjusiais metais tarptautinės investicijų bendrovės „Hermitage Capital Management“ vadovas Browderis Hermitagis kreipėsi į Švedijos ir Norvegijos tarnybas su prašymu ištirti, ar „Nordea“ nėra galimai susijęs su „Danske Bank“ pinigų plovimo atveju.

Investuotojas teigė, kad „Nordea“ banko sąskaitose galimai vyko nelegalios operacijos, kurių vertė siekė 175 mln. eurų.

Po galimų įtarimų dėl pinigų plovimo atvejo „Nordea“ akcijų kaina Helsinkio vertybinių popierių biržoje krito 6 proc. iki 7,46 euro.