Naujienų srautas

Verslas2019.03.04 07:30

Artėjama prie susitarimo dėl Dujų direktyvos pataisų

ELTA 2019.03.04 07:30

Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Rumunija pirmadienį pristatys pasiektą preliminarų susitarimą dėl Dujų direktyvos peržiūros, pagal kurį dujų tiekėjai iš trečiųjų šalių turės laikytis ES įstatymų. Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, labai svarbu, kad po ilgų diskusijų artėjama prie galutinio susitarimo ir ES energetikos politikos įgyvendinimo.

„Lietuvos vertinimu, labai svarbu, kad po ilgų diskusijų valstybės narės artėja prie galutinio susitarimo, kad ES dujų jungčių su trečiosiomis šalimis veikimui būtų taikoma ES teisė dėl veiklų atskyrimo, tarifų nustatymo, trečiosios šalies prieigos ir skaidrumo.

Direktyvos pakeitimais būtų užtikrinamas ES energetikos politikos ir Energetikos sąjungos tikslų įgyvendinimas. Tačiau pasiekus galutinį sutarimą, kas buvo akcentuota ir Seimo priimtame sprendime, Europos Komisijai (EK) tenka ypatingas vaidmuo ir didelė atsakomybė užtikrinti, kad būtų nuosekliai įgyvendinti direktyvoje sutarti principai“, – Ž. Vaičiūno komentarą Eltai perdavė ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.

Dujų direktyvos klausimas bus aptartas ES Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje Briuselyje, kurio posėdyje dalyvaus ir Ž. Vaičiūnas. 

ES ministrai taip pat diskutuos dėl EK komunikato „Švari mūsų visų planeta. Strateginė neutralizuoto poveikio klimatui Europos ekonomikos ateities vizija“ ir sieks bendro požiūrio dėl padangų ženklinimo reglamento. Lietuva laikosi pozicijos, kad opios klimato kaitos problemos verčia ES kelti dar ambicingesnius tikslus atsinaujinančioje energetikoje. 

Kaip anksčiau skelbė EK, ES Dujų direktyvos pataisos bus galutinai patvirtintos artimiausiais mėnesiais. Po šių preliminarių politinių susitarimų direktyvos tekstas bus oficialiai patvirtintas EP ir ES Tarybos. Taip pat pažymima, kad per 9 mėnesius visos Bendrijos šalys turės užtikrinti, jog nacionaliniai valstybių įstatymai atitiktų naująją Dujų direktyvą.

Tikimasi, kad atnaujinta Dujų direktyva padės geriau reguliuoti dujotiekį „Nord Stream 2“ tarp Rusijos ir Vokietijos, einantį po Baltijos jūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi