Verslas

2019.03.03 10:36

Žiniasklaida: „Revolut“ gresia Didžiosios Britanijos rinkų priežiūros tarnybos tyrimas

ELTA 2019.03.03 10:36

Didžiosios Britanijos rinkų priežiūros tarnyba (FCA) Londone įsikūrusio finansinių technologijų startuolio „Revolut“ reikalaus pasiaiškinti dėl galimai neveikusios atitikties sistemos, skelbia dienraštis „The Telegraph“.

Pasak „The Telegraph“, dokumentai rodo, kad per tris praėjusių metų mėnesius „Revolut“ išjungė automatizuotą sistemą, skirtą pinigų plovimui ir kitiems abejotiniems pervedimams stabdyti. Apie 3 mln. klientų turintis bankas vietoje šios sistemos naudojo senesnes priemones, kurios įtartinus sandorius pažymėdavo tik tada, kai jie jau būdavo įvykę.

Rugsėjį „Revolut“ Teisės skyriaus vadovas Tomas Hambrettas surašė FCA skirtą laišką, kuriame detaliai paaiškinta apie sprendimą naudoti kitą patikros sistemą, tačiau galiausiai bendrovės viduje nuspręsta laiško institucijai nesiųsti.

Rinkų priežiūros tarnybai artimas šaltinis dienraščiui „The Telegraph“ penktadienį sakė, kad FCA nusprendė, jog apie „Revolut“ sistemų pakeitimus vis dėlto turėjo būti informuota dar rugsėjį. Todėl tarnyba finansinių technologijų startuolio reikalaus pasiaiškinti. Bet kokie įrodymai apie įvykdytus pažeidimus gali bendrovei kainuoti milžiniškas baudas. „Revolut“ netgi galėtų prarasti e. banko licenciją, leidžiančią vykdyti veiklą Jungtinėje Karalystėje.

Bendrovės vadovas Nikas Storonskis anksčiau šią savaitę tvirtino, kad neįvyko jokių neleistinų sandorių, nors kurį laiką praėjusiais metais ir neveikė blokavimo sistema.

Be to, startuolis teigia, kad neseniai įvykęs „Revolut“ finansų vadovo Peterio O'Higginso atsistatydinimas nėra susijęs su įtarimais, kad bankas galimai neužkardė įtartinų pervedimų. Buvęs finansų vadovas sako, kad laikas perduoti pareigas tam, kas turi pasaulinės mažmeninės bankininkystės patirties.

Ketvirtadienį „The Telegraph“ paskelbė, kad „Revolut“ finansų vadovas sausį pasitraukė būtent dėl to, kad „Revolut“ galimai neužkardė kelių tūkstančių įtartinų pervedimų keliems mėnesiams išjungus automatizuotą sistemą. Tačiau bendrovė tai neigia.

ELTA primena, kad Lietuvos bankas gruodį išdavė Jungtinės Karalystės startuoliui „Revolut“ specializuoto banko licenciją. „Revolut“ Lietuvoje planuoja teikti indėlių ir paskolų paslaugas.

Penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas Eltai sakė, kad, jeigu nebus priimti jokie kiti sprendimai, Seimo pavasario sesijoje komitete bus svarstoma dėl „Revolut“ Seimo vardu trečią kartą kreiptis į komisiją, kuri vertina investuotojų atitikimą nacionalinio saugumo interesams.