Naujienų srautas

Verslas2019.03.02 12:02

Neaiškumai dėl „Brexito“ kenkia vienam iš svarbiausių Prancūzijos uostų

Likus mažiau nei mėnesiui iki oficialios „Brexito“ datos, pagrindinis Prancūzijos Kalė uostas skirtas prekybai su Jungtine Karalyste vis dar nežino, kaip reikės keisti dabartinį prekybos ir transporto modelį. Todėl planuojamas „Brexito“ atidėjimas šiam svarbiam Šiaurės vakarų Prancūzijos miestui tik į naudą.

Kalė uostamiestis įsikūręs už 34 kilometrų nuo Britanijos krantų yra pagrindinis miestas prekių tranzito kelyje tarp žemyninės Europos ir britų salų. Per dieną tuneliu ir keltais Kalė uostamiestį kerta 16 tūkstančių sunkvežimių su prekėmis. Vien muitų ir vizų patikros sugražinimas smarkiai komplikuotų Kalė gyvenimą.

„Manau, reikėtų sveiko pragmatiškumo, ypač keleivių atžvilgiu. Kam įvesti vizų patikrą nuo kovo 30 dieną, jei jie nėra svetimšaliai ir patys tai žino? Kam iškart keisti sanitarinę kontrolę, jei nekeičiami standartai. Bet jei sanitarijos standartai pasikeis, tada ir mes prisitaikysime“, – sako Aukštutinės Prancūzijos regioninės tarybos prezidentas Xavieras Bertrandas.

Vietos verslininkai, neretai patys atvykę iš Anglijos ir čia apsigyvenę jau baigia prarasti kantrybę, nes iki šiol nežino, ko laukti iš „Brexito“ sutarties. Jie reikalauja aiškumo ir nedelsiant.

Daugiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi