Verslas

2019.03.01 16:55

„Nord Stream 2“ operatorius jau nutiesė 800 km vamzdyno

ELTA 2019.03.01 16:55

Kontraversiškai vertinamą dujotiekį tiesianti operatorė „Nord Stream 2 AG“ pranešė nutiesusi per 800 km vamzdyno Baltijos jūros dugne. Dujotiekis tiesiamas su Vokietijos, Suomijos, Švedijos ir Rusijos išduotais leidimais šių šalių teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose.

Kaip teigiama „Nord Stream 2 AG“ pranešime spaudai, didžiausias pasaulyje vamzdžių tiesimo laivas „Pioneering Spirit“ laikinai sustabdys dujotiekio tiesimo darbus ir paliks Baltijos jūrą, kad galėtų įvykdyti įsipareigojimus Švedijos teritoriniuose vandenyse Šiaurės jūroje. Šie laivo įsipareigojimai buvo patvirtinti dar 2017-ųjų pavasarį.

Vamzdžių tiesimo laivas „Nord Stream 2“ vamzdyno tiesimo darbus, planuojama, tęs kovo pabaigoje.

Dujotiekis „Nord Stream 2“, turėsiantis sujungti Rusiją ir Vokietiją, yra tiesiamas po Baltijos jūra. Dviejų gijų vamzdyno ilgis iš viso sudarys šiek tiek daugiau nei 2 100 km, o dujų pralaidumas sieks 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

Ukraina, Lenkija, Baltijos šalys ir Jungtinės Valstijos aktyviausiai prieštarauja dujotiekio projektui. Nerimaujama, kad „Nord Stream 2“ gali padidinti ES priklausomybę nuo rusiškų dujų.