Verslas

2019.03.01 16:35

Atsistatydinęs „Revolut“ finansų vadovas: laikas perduoti pareigas

ELTA 2019.03.01 16:35

Finansinių technologijų startuolio „Revolut“ finansų vadovo Peterio O'Higginso atsistatydinimas nėra susijęs su įtarimais, kad bankas galimai neužkardė įtartinų pervedimų, Eltai nurodė bendrovė. Buvęs finansų vadovas sako, jog laikas perduoti pareigas tam, kas turi pasaulinės mažmeninės bankininkystės patirties. 

„Praleidęs „Revolut“ beveik trejus metus, aš labai džiaugiuosi, kad per tą laiką kompanijos pajamos padidėjo nuo 1 iki 50 mln. svarų. Tačiau „Revolut” augant pasauliniu mastu ir siekiant tapti banku įvairiose jurisdikcijose, atėjo laikas pareigas perduoti tam, kas turi pasaulinės mažmeninės bankininkystės patirties. Praleistas laikas „Revolut“ buvo neįkainojamas, ir aš labai didžiuojuosi tuo, ką aš ir mano komanda pasiekėme”, – „Revolut” atstovės Ievos Elvyros Kazakevičiūtės Eltai perduotame komentare sako P. O`Higginsas. 

Ketvirtadienį „The Telegraph“ paskelbė, kad „Revolut” finansų vadovas sausį pasitraukė būtent dėl to, kad „Revolut“ galimai neužkardė kelių tūkstančių įtartinų pervedimų keliems mėnesiams išjungus automatizuotą sistemą. 

Tačiau bendrovė tai neigia. 

„Tai yra visiškai nesusijusios temos. Jis atsistatydino dar šių metų sausio mėnesį, ir pateiktos spekuliacijos dėl jo sprendimo nėra teisingos“, – Eltai nurodė I. E. Kazakevičiūtė.

Kaip skelbia „The Telegraph“, dokumentai rodo, kad per tris praėjusių metų mėnesius „Revolut“ išjungė automatizuotą sistemą, skirtą abejotiniems pinigų pervedimams sustabdyti.

Dėl šios priežasties 2018 metų liepos-rugsėjo mėnesiais Londone įsikūrusio startuolio skaitmeninės bankininkystės sistemoje esą galėjo vykti tūkstančiai neteisėtų sandorių.

2018 metų pabaigoje „Revolut“ pradėjo vidinį tyrimą po to, kai pranešėjas kreipėsi į „Revolut“ valdybą dėl rimtų problemų, susijusių su sankcijų atrankos ir patikros sistema. 

„Revolut“ kaltinimus atmeta. 

„Straipsnyje kalbama apie 2018 metų vasarą įmonėje vykdytus atitikties sistemos tobulinimo darbus, kai greta jau veikiančių patikros ir saugumo sistemų diegėme papildomas. Technologiškai pažangesnė sankcijų stebėsenos sistema tebuvo dalis bendro patobulinimo projekto. Papildomai įdiegta sistema ne iš karto atitiko mūsų tikslus: sistema buvo per griežta, ir dėl griežtų jos reikalavimų dalis tvarkingų transakcijų buvo įvertintos kaip rizikingos, dėl ko, deja, buvo užblokuota daugiau sąskaitų, nei iš tikrųjų reikėjo. 

Todėl, kol papildomai kalibravome naująją sistemą, keletą mėnesių toliau dirbome su pirmąja, kuri, be abejo, visada atitiko Didžiosios Britanijos rinkų priežiūros tarnybos (FCA) reikalavimus. Proceso metu patikros sistemos niekada nebuvo išjungtos“, – Eltai atsiųstame komentare anksčiau nurodė N. Storonskis. 

Penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas Eltai sakė, kad jeigu nebus priimti jokie kiti sprendimai, Seimo pavasario sesijoje komitete bus svarstoma dėl „Revolut“ Seimo vardu trečią kartą kreiptis į komisiją, kuri vertina investuotojų atitikimą nacionalinio saugumo interesams

ELTA primena, kad Lietuvos bankas gruodį išdavė Jungtinės Karalystės startuoliui „Revolut” specializuoto banko licenciją. „Revolut” Lietuvoje planuoja teikti indėlių ir paskolų paslaugas.

S. Jakeliūnas anksčiau kreipėsi į valstybės tarnybas dėl galimų „Revolut“ ryšių su Rusija. Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas teigė, kad S. Jakeliūno minima informacija buvo žinoma, potencialus investuotojas ilgai vertintas kompetentingų institucijų ir įvertintas kaip patikimas.