Verslas

2019.03.01 07:17

Keičiasi kompensuojamų vaistų išdavimo tvarka: ką reikia žinoti pacientui?

Nuo kovo 1-osios gydytojui išrašant kompensuojamą vaistą pirmą kartą, vaistininkai įpareigojami pacientui išduoti pigiausią medikamentą.  

Tokia tvarka taip pat galioja, kai vaistas yra skiriamas po pertraukos – nevartojus jo pusmetį ar ilgiau. Pirkėjas, norintis vietoje kompensuojamojo pigiausio vaisto įsigyti brangesnį medikamentą, turės susimokėti visą jo kainą.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, nauja tvarka nėra kompromisas tarp kokybės ir rizikos pacientui. Aurelijus Veryga ramina, kad dalis pigiausių vaistų yra orginalūs.

Tuo metu tokią pat vekliąją medžiagą turintys, tačiau neoriginalūs vaistai - vadinamieji generiniai,  atitinka reikalavimus ir yra kokybiški.

Teigiama, kad nauja tvarka sumažins vaistų kainas bei padės sutaupyti. Papildomos lėšos galės būti skiriamos naujų vaistų įtraukimui į kompensuojamųjų sąrašą.

Tuo metu dalis medikų kritikuoja naująją tvarką, teigdami, kad iš žmonių atimama pasirinkimo teisė. Taip pat rizikuojama, kad generiniuose vaistuose esančios papildomos medžiagos kaip tarkim laktozė, pacientams gali sukelti alergiją.