Naujienų srautas

Verslas2019.02.28 19:31

JAV iždo sekretorius: prekybos susitarime su Kinija bus realių įsipareigojimų, bet dar yra darbo

ELTA 2019.02.28 19:31

JAV jau artėja prie ilgai laukto prekybos susitarimo su Kinija, bet dar liko neužbaigtų darbų, teigia Jungtinių Valstijų iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Susitarimas dar nėra užbaigtas, bet mes darome didelę pažangą. Dar turime neužbaigtų darbų, tikimės kovą juos užbaigti“, – televizijai CNBC sakė S. Mnuchinas.

Pasak S. Mnuchino, jis ir Jungtinių Valstijų prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris dirba ties itin detaliu susitarimu, kuriame Pekino įsipareigojimai yra reikšmingi. Iždo sekretorius pabrėžė, kad šios diskusijos apie dvišalius prekybos klausimus vyksta jau dvejus metus, nuo pat pirmojo Donaldo Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos yra įstrigusios prekybos kare dėl klausimų, susijusių su priverstiniu technologijų perdavimu ir nepakankama intelektinės nuosavybės apsauga. Baltųjų rūmų teigimu, dvišalėmis derybomis siekiama užtikrinti struktūrinių reformų Kinijoje įgyvendinimą.

„Susitarime turės būti realūs struktūriniai pokyčiai“, – CNBC teigė S. Mnuchinas.

Pasak jo, Baltieji rūmai ir JAV vyriausybė yra visiškai vieningi šių derybų klausimais, nepaisant žiniasklaidos pranešimų, esą skirtingos valdžios šakos nesutaria. Praėjusią savaitę D. Trumpas ir R. Ligthizeris viešai nesusitarė dėl to, ar susitarimo memorandumo pavadinimas yra tinkamas sutarčiai su Kinija apibūdinti.

„Nesvarbu, aš, prekybos įgaliotinis R. Lighthizeris, prekybos sekretorius Wilburas Rossas ar prezidento patarėjai Larry`is Kudlow ir Peteris Navarro – mes visi dirbame kartu ir turime bendrą susitarimo pasirašymo ir jo įsigaliojimo viziją“, – tvirtino S. Mnuchinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi