Verslas

2019.02.27 17:23

Lietuvos bankas įspėja apie melagingas žinutes „Swedbank“ klientams

LRT.lt2019.02.27 17:23

Lietuvos bankas praneša, kad „Swedbank“ klientai gauna melagingas trumpąsias žinutes apie tai, kad esą nuo kovo 2 d. „Swedbank“ nebevykdys veiklos, jų sąskaitos perkeliamos į kitą banką ir nurodomas sąskaitos numeris lėšoms pervesti.

Lietuvos bankas įspėja, kad tokios žinutės apie „Swedbank“ veiklą yra melagingos ir yra bandymas išvilioti gyventojų pinigus.

Apie bandymus sukčiauti Lietuvos bankas informuos teisėsaugos institucijas.

„Rekomenduojame būti budriais, nepasitikėti iš nežinomų asmenų gaunamomis žinutėmis, o kilus įtarimams, kreiptis tiesiai į savo banką ir teisėsaugos institucijas bendruoju pagalbos telefonu – 112“, – rašoma Lietuvos banko „Facebook“ įrašas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo taryba (FNTT) BNS nekomentavo, ar „Swedbank“ apie šias operacijas buvo pranešęs teisėsaugai, nes tokios informacijos atskleisti neleidžia Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas.

FNTT taip pat nurodė, kad nėra pradėjusi tyrimo dėl „Swedbank“ veiklos, o kompetentingos Švedijos ir Estijos institucijos kol kas neatsakė į tarnybos prašymą pateikti jai išsamesnę informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.