Verslas

2015.09.08 13:45

Į gatves išriedėjo pirmasis Lietuvoje surinktas elektra varomas autobusas

Justė Kudžmaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniečiai galės išbandyti naują ekologišką viešąjį transportą. Į gatves išriedėjo pirmasis Lietuvoje surinktas elektra varomas autobusas.

Vilniečiai galės išbandyti naują ekologišką viešąjį transportą. Į gatves išriedėjo pirmasis Lietuvoje surinktas elektra varomas autobusas.

Planuojama, kad autobusas keleivius veš beveik porą savaičių. Po to jis iškeliaus į Kauną, o vėliau į užsienį.

Ar jis grįš į Lietuvą, Vilniaus viešojo transporto direktorius kol kas pasakyti negalėjo.

„Tam irgi reikia pinigų. Kol kas apie tai mes negalvojame, bet ateitis, matyt, yra šitų elektrinių autobusų“, – mano Vilniaus viešojo transporto generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Viešojo transporto ateitimi elektra varomus autobusus vadina ir Vilniaus meras, tačiau konkrečių planų, kada gatvėse neliks senų autobusų, dar nėra.

„Manau, kad palaipsniui galėtume įvesti į miestą tokias transporto priemones. Greitai tai neįvyks, nes jos nėra pigios, reikia laiko ir technologijos keičiasi. Bet Vilnius anksčiau ar vėliau naudos tik elektrines transporto priemones“, – sako Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Autobuso važiuoklė lenkiška, elektros įranga pagaminta Čekijoje. Jis veikia kur kas tyliau. Autobusą surinko Lietuvos įmonė „L-BUS“. Pasak sostinės viešojo transporto vadovo, dėl įdiegtų šildymo ir ventiliavimo sistemų juo keliauti būtų patogu ir žiemą, ir vasarą, o nuolatinis akumuliatoriaus krovimas įtakos sklandžiam autobusų darbui, esą, neturėtų.

„Juo galima pravažiuoti vienu jono ličio baterijų pakrovimu 240 kilometrų, tai praktiškai jis gali dirbti visą dieną, o pakrovimui reikia 8 valandų. Manom, to laiko pakrauti per naktį maršrutui užteks ir rytais vėl galės išvažiuoti ir normaliai dirbti visą dieną“, – aiškina G. Nakutis.

Toks autobusas kainuoja per milijoną litų. Nuvažiuoti kilometrą,ž jam reikia vieno kilovato elektros energijos. Lietuvoje surinktas elektrinis autobusas taip pat bus išbandytas Čekijoje, po to keliaus į parodą Olandijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.