Verslas

2019.02.22 23:21

Profsąjungos netiki, kad bus keliami biudžetininkų atlyginimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.22 23:21

Profsąjungos pareiškė svarstančios pasitraukti iš biudžetininkų algų kėlimo svarstymų, nes specialiai tam sukurta komisija esą nieko nekalba apie pinigus, iš kurių algos ir didėtų. Be to profsąjunga nori, kad įsipareigojimus kuriamoje algų strategijoje vyriausybė prisiimtų, o ne žadėtų naujos valdžios vardu. Strategijos kūrimui vadovaujantis vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis sako, kad algos viešajame sektoriuje dešimtimis procentų kils jau kitąmet, bet parengtą dokumento projektą pristatys po savivaldos rinkimų. 

Mokytojų streikai pernai gruodį tapo paskutiniu skambučiu, kuris premjerą privertė sudaryti Vyriausybės komisiją viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų kėlimo strategijai kurti.

Profsąjungos sako, kad komisija posėdžiavo šešiskart, bet norimo vaizdo jos taip ir nepamatė – esą nė karto neišgirdo, kokioje tiksliai biudžeto eilutėje numatyta konkreti suma algoms kelti.

Bet komisijai vadovaujantis vyriausybės vicekancleris vardija, kad algos biudžetininkams didės. 

„Yra įsipareigojimas 2020 metais didinti kultūros darbuotojams, socialiniams darbuotojams algas 15 proc.,  10 proc. didinti algas visiems pedagogams. Tik mes dar iki galo nesutarėm, nuo kurio mėnesio“, – sako vicekancleris.

Taip pat esą išlieka įsipareigojimas kitąmet kelti algas sveikatos apsaugos srityje, kad gydytojų siektų ne mažiau 3 šalies vidutinius darbo užmokesčius, slaugytojų – 1,5.

Didesnės algos žadamos ir ugniagesiams. Žemiausios grandies ugniagesys dar šiemet pajus padidėjimą.

Profsąjungų teigimu, jei papildomų lėšų algoms kelti biudžete nenumatoma, tik vyksta turimų perskirstymas, pavyzdžiui, padidinus bazinį algos dydį, įstaigų vadovai sumažins koeficientą, iš kurio ir dauginama, ir darbuotojas liks su tuo pačiu atlyginimu.

Vyriausybės komisija algų strategijos projektą žada pristatyti kovo 8-ąją. Profsąjungos sako, jeigu valdžiai tikrai norėtų kelti biudžetininkų algas, dokumentą pristatytų prieš rinkimus, o ne po jų, nes tai duotų papildomų pliusų. Viešajame sektoriuje dirba apie 360 tūkst. žmonių.

Plačiau apie tai – Irmos Janauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.