Verslas

2019.02.22 19:10

JAV ekonomikai pavojų kelia „Brexitas“ ir prekybos įtampos

ELTA 2019.02.22 19:10

Besitęsiančios prekybos įtampos ir „Brexitas“ yra pagrindiniai Jungtinių Valstijų ekonomikai pavojų keliantys veiksniai, galintys pakenkti finansiniam stabilumui, įspėja Federalinis atsargų bankas (FED).

„Tarp galimų tarptautinio finansinio stabilumo nuosmukio rizikų yra pasaulio ekonomikos augimo sulėtėjimas, politinis neapibrėžtumas, prekybos įtampus sustiprėjimas ir besitęsiantys neramumai kylančių ekonomikų šalyse“, - rašoma pusmetinėje FED pinigų politikos gairių ataskaitoje.

Pasak centrinio Jungtinių Valstijų banko, dabartinė pinigų politika yra gana atsargi, kitaip nei pernai, kai FED bazines palūkanų normas padidino net keturiskart.

FED valdybos pirmininkas Jerome'as Powellas ne kartą kalbėjo apie šį pinigų politikos pokytį. J. Powellas kitą antradienį ir trečiadienį dalyvaus Senato ir Atstovų Rūmų finansų komitetų posėdžiuose, kur pristatys FED parengtą ekonomikos ataskaitą.

Ataskaitoje aptariamas nestabilumas, atsiradęs rinkose ketvirtą praėjusių metų ketvirtį, tačiau, skirtingai nei Donaldas Trumpas, siejantis nestabilumą su FED palūkanų normų didinimais, centrinis bankas krintančias JAV akcijų kainas sieja su įvairiais kitais faktoriais, tarp jų ir D. Trumpo prekybos politika.

„Finansų rinkų dalyvių apetitas rizikai gerokai smuko antrojoje metų pusėje, nes investuotojų nerimas padidėjo dėl kylančių prekybos įtampų tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos“, - rašoma FED ataskaitoje.