Verslas

2019.02.22 15:27

„Danske Bank“ visiškai stabdo bankinę veiklą Baltijos šalyse, palieka tik paslaugų centrus

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.02.22 15:27

Laikydamasis strategijos susitelkti į Šiaurės šalių klientus, „Danske Bank“ nebeteiks bankininkystės paslaugų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tačiau šalyje išlieka ir bus toliau plečiami du centrai – Globalių paslaugų ir grupės IT paslaugų, kuriuose šiuo metu dirba per 3000 įvairių sričių specialistų.   

Bankininkystės veiklos sustabdymas vyks pamažu, tikimasi pasirengimo nutraukti bankinę veiklą procesą užbaigti per 12 mėnesių, rašoma pranešime.

Pernai „Danske Bank“ Grupė paskelbė atnaujintą strategiją Baltijos šalims, kurioje buvo numatyta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje koncentruotis išskirtinai į Šiaurės šalyse įsikūrusių ir Baltijos šalyse veiklą vykdančių įmonių ir jų dukterinių bendrovių aptarnavimą, nebeteikiant paslaugų vietinės rinkos segmentui.

„Danske Bank“ atstovė spaudai Vaida Bičkutė portalui LRT.lt teigė, kad šiaurės šalių įmonėms ir jų dukterinėms bendrovėms bankas iki šiol vis dar teikė paslaugas, tačiau jų atsisakys artimiausi metu, o mažmeninės bankininkystės paslaugų bankas Lietuvoje nebevykdo nuo 2016 metų. 

„Danske Bank“ Lietuvoje ir toliau valdys paslaugų centrus

„Danske Bank“ Grupės operacijų vadovas Jimas Ditmore‘as teigia, kad bankas yra įsipareigoję Lietuvai, kaip strateginei šaliai, kurioje įkurti Globalių paslaugų ir Grupės IT paslaugų centrai. 

„Lietuvoje išvystytos globalios kompetencijos yra neatskiriama banko veiklos, klientų aptarnavimo ir naujų paslaugų kūrimo ir vystymo dalis. Ši šalis bei jose esančios komandos – itin svarbios „Danske Bank“ sėkmei ir yra bei išliks banko strateginių kompetencijų dalimi dabar ir ateityje“, – sako J. Ditmore‘as.

Šiemet Lietuvoje veikiančiuose paslaugų centruose numatoma sukurti dar per 600 naujų darbo vietų. 

„Danske Bank“ kompetencijų centrai vienija įvairiausių sričių specialistus – programinės įrangos kūrėjus, vertybinių popierių prekybos technologijų, pinigų plovimo prevencijos specialistus, verslo analitikus, duomenų valdymo, viešųjų pirkimų, žmogiškųjų išteklių ekspertus, teisininkus ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt