Verslas

2019.02.22 11:45

„Ryanair“ ir „Wizz Air“ gavo milijonines baudas dėl rankinio bagažo mokesčių

15min.lt 2019.02.22 11:45

Žemų kaštų oro linijoms „Ryanair“ ir „Wizz Air“ Italijoje skirtos milijoninės baudos dėl prieštaringai vertinamų bagažo mokesčių.

Nuo praėjusių metų lapkričio abi bendrovės paskelbė naujas rankinio bagažo taisykles – net ir už nedidelį lagaminą reikia mokėti, norint jį pasiimti į lėktuvo saloną. Nemokamai galima turėti tik nedidelę kuprinę/krepšį.

Ketvirtadienį Italijos Italijos konkurencijos tarnyba „Ryanair“ skyrė 3 mln., „Wizz Air“ – 1 mln. eurų baudas.

Sprendime tarnyba teigia, kad klientai už rankinį bagažą salone turi mokėti nuo 5 iki 25 eurų. „Rankinis bagažas yra būtina oro transporto paslaugų dalis, ir jo pervežimas turi būti leistinas be jokių papildomų mokesčių“, – teigiama pranešime spaudai.

Tarnyba taip pat pabrėžė, kad remiantis Europos teisės aktais dėl oro transporto, oro bendrovės neteisingai nurodo bilieto kainą. Pagal teisės aktus neišvengiami papildomi mokesčiai turi būti išskaičiuoti į bazinę kainą ir suma klientui pateikiama iškart.

Italijos tarnybos teigimu, tai, kad bilietų užsakymo proceso pabaigoje beveik visada kaina yra didesnė nei pirminis pateiktas tarifas, yra klientų apgaudinėjimas.

Avialinijos, įvesdamos mokesčius už didesnį rankinį bagažą, aiškino, kad taip daroma siekiant paskatinti keleivius registruoti bagažą ir taip pagreitinti keleivių sulaipinimo procesą.