Verslas

2015.09.08 13:45

Valdantieji diskusijas dėl naujo biudžeto pradėjo nesutarimais

ELTA2015.09.08 13:45

Antradienį posėdžiavusi valdančiosios koalicijos Politinė taryba pradėjo politines diskusijas dėl 2014 m. biudžeto projekto.

Antradienį posėdžiavusi valdančiosios koalicijos Politinė taryba pradėjo politines diskusijas dėl 2014 m. biudžeto projekto.

„Tai buvo pirmas biudžeto skaitymas Politinėje taryboje. Kitas skaitymas bus po dviejų savaičių“, – po posėdžio informavo Premjeras Algirdas Butkevičius.

Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas Vytautas Gapšys sakė, kad kai kuriose vietose manevro laisvė ribota. Jo teigimu, „darbiečių“ netenkina požiūris, jog atstatant sumažintus valstybės tarnautojų atlyginimų koeficientus, kaip tai įpareigojo padaryti Konstitucinis Teismas, neketinama atkurti per krizę sumažintų pensijų.

„Mūsų manymu, ta žmonių grupė yra labai socialiai jautri. Suprantame, kad valstybės tarnautojai taip pat yra dirbantys žmonės ir jiems turi būti atlyginta, bet esame už tai, kad būtų lygiagrečiai žiūrima ir į pensijų klausimus, ir šį klausimą kelsime pakankamai rimtai. Apie tai ne kartą kalbėjome ir su ministre, ir frakcijų atstovais“, – dėstė V. Gapšys.

Pasak jo, esant reikalui Darbo partijos frakcija ir jis asmeniškai yra pasiruošę kreiptis ir į KT išaiškinimo, kaip grąžinti pensijas, kokia eilės tvarka tai daryti.

Kitų metų biudžeto projektą Vyriausybė turi pateikti Seimui iki spalio vidurio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.