Verslas

2019.02.13 11:41

EP pritarė ES dujų direktyvos pataisoms: netrukdys tiesti „Nord Stream 2“

ELTA 2019.02.13 11:41

Europos Parlamento (EP) pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas pritarė ES Dujų direktyvos pataisoms, pagal kurias dujų tiekėjai iš trečiųjų šalių turės laikytis ES įstatymų. Tikimasi, kad tai padės geriau reguliuoti dujotiekį „Nord Stream 2“ tarp Rusijos ir Vokietijos, einantį po Baltijos jūra. Apie komiteto sprendimą tviteryje pranešė komiteto pirmininkas Jerzy Buzekas.

„Mums pavyko patvirtinti Dujų direktyvos pataisas. Dabar esame visiškai naujoje situacijoje: kiekvienas dujotiekis, taip pat ir jūrinis, turės atitikti ES įstatymus“, – rašė J. Buzekas.

„Tai yra geriausia dujų tiekimo saugumo ir kainos prieinamumo garantija“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

Kaip anksčiau skelbė Europos Komisija (EK), ES Dujų direktyvos pataisos bus galutinai patvirtintos artimiausiais mėnesiais. Po šių preliminarių politinių susitarimų direktyvos tekstas bus oficialiai patvirtintas EP ir ES Tarybos. Taip pat pažymima, kad per 9 mėnesius visos Bendrijos šalys turės užtikrinti, jog nacionaliniai valstybių įstatymai atitiktų naująją Dujų direktyvą.

Vasario 8 d. Vokietija ir Prancūzija sutarė dėl kompromisinio Dujų direktyvos pataisų varianto, kuris leistų Berlynui pačiam spręsti dėl dujotiekio „Nord Stream 2“. Berlynas ir Paryžius siūlė įteisinti, kad šalis, kurios teritorijoje yra dujų gavimo iš jūrinio dujotiekio vieta, nustatytų, kokį reguliavimą taikyti tokiam dujotiekiui. „Nord Stream 2“ atveju, reguliavimą nustatanti šalis yra būtent Vokietija.