Naujienų srautas

Verslas2013.09.03 12:58

A. Butkevičius: ES šalys turi integruotis į bendrą energetikos tinklą

ELTA 2013.09.03 12:58

Iki 2016 m. visos Europos Sąjungos (ES) valstybės turėtų integruotis į bendrus ES energetikos tinklus. Tokį tikslą antradienį spaudos konferencijoje po susitikimo su ES Regionų komiteto pirmininko Ramonu Luisu Valcarceliu Siso pakartojo Premjeras Algirdas Butkevičius

Iki 2016 m. visos Europos Sąjungos (ES) valstybės turėtų integruotis į bendrus ES energetikos tinklus. Tokį tikslą antradienį spaudos konferencijoje po susitikimo su ES Regionų komiteto pirmininko Ramonu Luisu Valcarceliu Siso pakartojo Premjeras Algirdas Butkevičius

„Mūsų iškeltas tikslas, kad jau 2015 m. visos ES šalys, ne vien Lietuva, galėtų integruotis į ES energetikos tinklus. Manau, tai yra visų ES šalių pagrindinis uždavinys. Regioniniame komitete tam skiriamas didžiulis dėmesys“, – kalbėjo Premjeras.

A. Butkevičius sakė, kad Lietuvos tikslas yra kitais metais diversifikuoti dujų rinką.

„Tai padarysime, jau turėdami Suskystintų gamtinių dujų terminalą (SGDT)“, – kalbėjo jis.

Premjeras taip pat minėjo, kad būtina didinti energetinį efektyvumą, stengiantis kuo labiau sumažinti energetinių išteklių vartojimą. Pasak jo, visos Baltijos valstybės sparčiai žengia šiuo keliu.

„Daugelis ES valstybių įgyvendina gyvenamųjų namų renovacijos programas. Lietuva taip pat žengė šį žingsnį, kiek žinau, ir Latvija bei Estija. Taip siekiama sumažinti energetinių išteklių suvartojimą“, – sakė jis.

Paklaustas, kokius žingsnius Lietuva yra numačiusi, įgyvendinant taupaus energetinio vartojimo programą, A. Butkevičius išskyrė kelis pagrindinius aspektus.

„Ši Vyriausybė yra numačiusi kelias kryptis, kaip sumažinti energetinių išteklių vartojimą ir kaip sumažinti šeimos biudžeto išlaidas mokant už energetines paslaugas. Pirma, tai yra gyvenamųjų namų renovacija. Kita programa – inžinerinių tinklų pertvarka, nes inžineriniai tinklai daugelyje savivaldybių yra pasenę. Trečia kryptis yra visuomeninės paskirties objektų renovacija, įgyvendinant ES praeitais metais priimtą direktyvą. Taip pat šilumos ūkio gamybos pertvarka skiriant finansinę paramą pirmiausia toms savivaldybėms, kuriose šilumos energija brangiausia“, – vardino Premjeras.

Premjero susitikimo su Regionų komiteto pirmininku R. L. Valcarceliu metu buvo aptartas ES ryžtas sukurti konkurencingą, tvarią ir saugią energetikos rinką. Iki 2020 m. tikimasi išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti 20 proc. ir tiek pat padidinti atsinaujinančių išteklių energijos kiekį bei padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Energetika ir vidaus rinka yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi