Naujienų srautas

Verslas2019.02.13 07:43

S. Jakeliūno komitete – svarstymai dėl „Revolut“

Stasio Jakeliūno vadovaujamo Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį svarstys finansų startuolio „Revolut“ kuriamo banko Lietuvoje veiklos planus bei aplinkybes – bus vertinamos ir galimos rizikos šalies finansų sistemai bei vartotojams. 

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad diskusija prasidėjo per vėlai - jau po  Lietuvos banko išduotos licencijos. Pernai Lietuva pirmoji Europoje „Revolut“ suteikė specializuoto banko licenciją.

Jo atėjimas vertinamas nevienodai - kai kurie ekspertai sako, kad „Revolut“ nesėkmė Lietuvai būtų nepakeliama našta, kiti džiaugiasi, kad šis startuolis atkreipė į mus dėmesį.

Lietuvos bankas tikina esą įmonę itin akylai stebi ne tik Lietuvos, bet ir Europos centrinis bankas, todėl abejoti vieno sėkmingiausių finansinių technologijų startuolių veikla nereikėtų.

„Revolut“ vadovas Nikolajus Storonskis viešame laiške anksčiau pareiškė, kad nors jo tėvas ukrainietis ir dirba „Gazprom“, tai esą nereiškia, kad šis startuolis yra susijęs su Kremliui artimais verslininkais.

„Revolut“ vadovas tikino, kad Lietuva pasirinkta dėl gerų sąlygų plėtoti verslą, o klientų duomenys saugomi ne Rusijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi