Verslas

2019.02.12 10:00

Susitinka Europos Sąjungos finansų ministrai

Europos Sąjungos finansų ministrai antradienį Briuselyje tarsis dėl naujų paskyrimų Europos centrinio banko taryboje, dėl veto teisės panaikinimo balsuojant dėl bendrų mokesčių ir dėl svarbiausio dalyko – prognozių, rodančių, kad euro zonos plėtra lėtėja. 

Plėtros sulėtėjimas daugiausiai susijęs su Italijos populistų ir nacionalistų valdžios ketinimu dar didinti ir taip labai didelę šalies skolą bei neaiškumas dėl „Brexito“. 

Dėl visų šių priežasčių Europai ir ypač euro zonai reikia toliau integruotis, ypač fiskalinėje srityje, nors nemaža dalis mažesnių valstybių nėra tikros, kad tokios galybės kaip Vokietija, Prancūzija bei ta pati Italija tikrai atsižvelgia į jų interesus.

„Pasaulis lekia labai greitai ir jis nelauks. Kinija nelauks, Azija nelauks. Šiandien turime rimtų geopolitinių ir ekonominių problemų visuose sektoriuose – dirbtinio intelekto, transporto, ar, pavyzdžiui, kosmoso. Labai svarbu, kad Europa susiimtų ir suteiktų sau priemonių varžytis su konkurentais tame pačiame lygyje. Priešingu atveju Europa liks nuošalyje, o aš tikiu, kad Europa turi savo vaidmenį XXI amžiuje, todėl ir reikia susiburti“, – sako Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno la Maire.