Verslas

2019.02.11 19:08

Dar neregėta naujovė „Maximoje“: įsidėjai prekes į maišą – ir pro duris

Karolina Mikoliūnaitė, 15min.lt2019.02.11 19:08

Sostinės Mindaugo gatvėje esanti „Maxima“ – pirmoji parduotuvė Lietuvoje, kurioje jau antradienį veiks savarankiško skenavimo sistema. Tai reiškia, kad parduotuvės klientai prekes galės nusiskenuoti patys ir įsidėti jas į krepšelį, liks tik bankine kortele susimokėti tam skirtoje zonoje. Tiesa, šia paslauga galės naudotis ne visi, o tik lojalūs tinklo klientai.

Sistema, kai nešiojamuoju skaitytuvu pirkėjai patys skenuoja prekes, atkeliavo ir į Lietuvą.

Antradienio vakarą sostinės Mindaugo g. esančioje parduotuvėje pradės veikti savarankiško prekių skenavimo sistema.

Tai naujovė Lietuvoje, tačiau įprasta ir dažnai sutinkama praktika Skandinavijos ir Vakarų Europos šalyse, o prieš kelerius metus pradėta naudoti ir Estijoje.

BNS nuotr.

15min lankėsi „Maxima“ parduotuvėje ir išbandė savarankišką prekių skenavimo sistemą.

Tik lojaliems klientams

Parduotuvėje jau stovi trys ekranai ir du stendai, kuriuose laikomi nešiojami brūkšninio kodo skaitytuvai. Parduotuvėje jų – per 100.

Tačiau jais naudotis galės ne visi pirkėjai, o tik lojalūs prekybos tinklui. Tai reiškia, kad tik tie, kurie turi „Ačiū“ kortelę.

„Ačiū“ kortelė turi būti aktyvi. Reiškia, paskyroje nurodytas telefonas ar el. pašto adresas, sutikimas dalyvauti lojalumo programoje“, – aiškino mažmeninės prekybos tinklo „Maxima“ IT aptarnavimo departamento direktorius Tomas Bazys.

Kiekvienas pirkėjas bus identifikuojamas nuskenavęs „Ačiū“ kortelę. Pasak atstovo, aktyvių „Ačiū“ kortelės vartotojų yra apie 1 mln.

BNS nuotr.

T. Bazys atkreipė dėmesį, kad prieš pradedant naudotis sistema reikia nuskenuoti „Ačiū“ kortelę. O naudojantis patį pirmą kartą reikės sutikti su paslaugos naudojimo taisyklėmis ir skaitytuve pasirinkti kalbą – lietuvių, anglų ar rusų.

Naudotis specialiu mobiliu prietaisu rekomenduojama perkantiems daugiau prekių, mat vežimėliuose, kur dedamos nuskenuotos prekės, pritaisytas laikiklis skaitytuvui. Tuo tarpu krepšeliuose tokio nėra.

„Ši paslauga labiausiai yra skirta dideliems krepšiams. Geriausia važiuoti su vežimėliu“, – patarė T. Bazys.

Kaip skenuoti prekes su nuolaida ir alkoholį?

Rinkti ir skenuoti prekes nėra sudėtinga – tereikia nuskenuoti jos brūkšninį kodą. Tačiau problemų gali iškilti perkant prekes, kurioms taikoma nuolaida.

„Jei priklauso asmeninės nuolaidos ar taikomos nuolaidos su lojalumo kortele, jos įmušamos automatiškai, tačiau, jei prekei taikoma antra kaina – ji nukainota, užklijuotas lipdukas, reikės kreiptis į konsultantą prieš sumokant prekes. Jis pritaikys nuolaidą“, – aiškino T. Bazys.

BNS nuotr.

Panašiai reikės elgtis perkant alkoholį. Nors prekybos centro lojalumo programa prašo nurodyti kliento amžių, to perkant neužteks. Mat niekas netikrina, kieno lojalumo kortele klientas naudojasi.

„Perkant alkoholį kliento amžių kasoje turės patvirtinti konsultantas. Dėl to, nes klientas gali pasinaudoti kito asmens kortele ir, apskritai, „Ačiū“ kortelė nėra dokumentas, kuris galėtų patvirtinti amžių“, – sakė T. Bazys.

Atsiskaitymas tik tam skirtoje zonoje ir tik kortelėmis

15min T. Bazys pasakojo, kad naudojantis šia sistema susimokėti bus galima tik tam skirtoje zonoje.

„Parduotuvėje yra skirta zona „Scan and go“. Čia negalima apsipirkti jokiais kitais būdais. Tai vienintelė zona, kuri turi vartelius, o tai reiškia, kad susimokėjus būtina pasiimti kvitą, nuskenuoti jo brūkšninį kodą ir vartai atsidarys. Grįžti atgal nebus galima“, – dėmesį atkreipė pašnekovas.

BNS nuotr.

Svarbu paminėti, kad susimokėti bus galima tik bankinėmis kortelėmis viename iš trijų atsiskaitymo terminalų. O būtent ši parduotuvė naujovei diegti esą pasirinkta ne be reikalo.

„Būtent šioje mūsų tinklo parduotuvėje, lyginant su visomis kitomis Lietuvoje, pirkėjai daugiausiai naudojasi bankinėmis kortelėmis“, – akcentavo T. Bazys.

„Maxima“ IT aptarnavimo departamento direktorius atskleidė, kad Mindaugo g. esanti parduotuvė nebus vienintelė, kurioje veiks savarankiško skenavimo sistema.

Balandį duris pravers atnaujinta „Maxima“ parduotuvė Akropolio prekybos centre. Ten veiks savarankiško prekių skenavimo sistema su šešiais atsiskaitymo terminalais.

Jaudintis, kad įprastos kasos visai išnyks, nereikėtų. Pasak „Maxima“ atstovo, parduotuvėse ir toliau veiks savarankiškos kasos, kaip ir įprastos, kuriose klientus aptarnauja kasininkai.