Naujienų srautas

Verslas2019.02.11 15:41

Buvęs „Mažeikių vandenų“ vadovas V. Mažeikis nubaustas 16,9 tūkst. eurų bauda

BNS 2019.02.11 15:41

Buvęs bendrovės „Mažeikių vandenys“ vadovas Vytautas Mažeikis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaustas 16,9 tūkst. eurų bauda.

Šiaulių apygardos teismas iš V. Mažeikio taip pat konfiskavo kaip kyšius gautus 14,9 tūkst. eurų, pranešė tyrimą kontroliavusi prokuratūra.

Šiaulių apygardos teismo sausio 16 dieną priimtas baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo.

Kaltais dėl papirkimo pripažinti ir dvejų įmonių atstovai – Rimantas Ginčauskis ir Danutė Latakienė. Jie privalės sumokėti daugiau nei 16 tūkst. eurų ir daugiau nei 2 tūkst. eurų dydžio baudas.

Ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad buvęs bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorius iš įvairių įmonių atstovų bendrai priėmė beveik 15 tūkst. eurų kyšių už tai, kad šios įmonės laimėtų bendrovės „Mažeikių vandenys“ organizuojamus mažos vertės viešuosius pirkimus.

Tai jau antroji baudžiamoji byla dėl šios bendrovės, kuri buvo baigta baudžiamuoju įsakymu, t. y. kaltinamiesiems pripažinus savo kaltę, todėl teismas minėtiems asmenims skyrė net trečdaliu sumažintas baudas.

Dar viena baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl padėjimo kyšininkauti ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pareikšti bendrovės „Mažeikių vandenys“ vyriausiajai finansininkei B. J., o vienos privačios bendrovės vadovas D. M. kaltinamas buvusio „Mažeikių vandenų“ direktoriaus V. Mažeikio papirkimu, šiuo metu įprasta tvarka nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.

STT atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2017-ųjų spalio mėnesį privačios uždarosios akcinės bendrovės vadovas D. M. už tai, kad jo vadovaujamai bendrovei „Mažeikių vandenys“ išrašyta beveik 8 tūkst. eurų (be PVM) sąskaita už nustatytus nuotekų užterštumo viršijimus būtų panaikinta, davė 2 tūkst. eurų kyšį kaltu pripažintam pastarosios bendrovės vadovui.

Pusę šios sumos direktorius V. M. perdavė „Mažeikių vandenys“ vyriausiajai finansininkei B. J. ir nurodė anuliuoti išrašytą sąskaitą. Dėl to bendrovė patyrė beveik 8 tūkst. eurų nuostolį.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir išaiškėjus nusikaltimui, „Mažeikių vandenys“ minėtai privačiai bendrovei dar kartą pateikė sąskaitą už nustatytus pažeidimus – bendrovė ją apmokėjo.

Be to, STT Šiaulių valdybos pareigūnai šiuo metu tęsia dar du ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos bendrovėje „Mažeikių vandenys“, jos steigėja – Mažeikių rajono savivaldybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi