Verslas

2019.02.09 11:02

Įsigalioja nauja vaistų pakuočių tvarka

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.02.09 11:02

Europos Sąjungos valstybėse įsigalioja tvarka, įpareigojanti beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų pakuotėms taikyti specialias apsaugos priemones.

Tai daroma siekiant apsaugoti Europos rinką nuo falsifikuotų vaistų, nes su šia problema susiduriama daugelyje valstybių.

Vaistų pakuotės turės turėti unikalų identifikatorių – brūkšninį kodą su tam tikra informacija bei apsauginį įtaisą, pavyzdžiui, specialų lipduką.

„Unikalūs identifikatoriai leis nustatyti vaisto autentiškumą ir identifikuoti kiekvieną individualią pakuotę. Jie turės būti užkoduoti dvimačiu brūkšniniu kodu, po kuriuo slypės vaisto pavadinimas, farmacinė forma, stiprumas, pakuotės dydis, pakuotės individualus (serijinis) numeris, vaisto serijos numeris ir tinkamumo vartoti data. Tuo tarpu pakuotės apsauginiai įtaisai (pvz., lipdukai ar hologramos) parodys, ar nebuvo bandoma atidaryti pakuotę“, – pasakojo tarnybos vadovas Gintautas Barcys. 

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba pabrėžia, kad iki šios dienos pagaminti vaistai galės būti parduodami ir senojo pavyzdžio pakuotėse.

G. Barcys patikino, kad pacientai, vaistų pirkėjai neigiamų pokyčių nepajus. Priešingai, jie bus garantuoti, kad įsigyja ar yra gydomi ne falsifikuotais, o saugiais ir kokybiškais  vaistais. Vaistų pardavimo tvarka vaistinėse nuo 2019 m. vasario 9 dienos gyventojams nesikeis.

Be Europos Sąjungos valstybių, naująją tvarką įgyvendins Šveicarija, Norvegija ir Islandija.