Verslas

2019.02.08 16:27

ŽŪM keičia paramos sumas kiaulių maro suvaldymo priemonėms

ELTA2019.02.08 16:27

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) inicijuoja taisyklių pakeitimus dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) suvaldymo priemonių. Ministerija siūlo mažinti paramą biologinio saugumo reikalavimams užtikrinti ir padidinti lėšas įsigyjant kitus ūkio gyvūnus. 

Įregistruotuose teisės aktuose siūloma vienam pareiškėjui skirti 900 eurų biologinio saugumo reikalavimams užtikrinti, kai prieš tai parama siekė 1500 eurų. Tuo metu paramą įsigyti kitus ūkinius gyvūnus siūloma didinti iki 2 tūkst. eurų (anksčiau ji siekė 1500 eurų).

Kaip Eltą informavo ŽŪM, parama už biosaugos priemonių įgyvendinimą mažinama atsižvelgus į skirtą finansavimą iš valstybės biudžeto ir į kiaulių augintojams kompensuotų sumų dydžio vidurkį už praėjusį laikotarpį. Parama kitiems ūkio gyvūnams padidinta dėl jos populiarumo. 

„Paramos suma kitų rūšių gyvūnams įsigyti padidinta atsižvelgus į šios priemonės populiarumą ir į didelę afrikinio kiaulių maro riziką ūkiuose, laikančiuose kiaules savo reikmėms. ŽŪM skatina žmones išvengti didelių ekonominių nuostolių ir įsigyti kitas gyvūnų rūšis, neimlias AKM“, – nurodė ŽŪM. 

Kaip pranešė ministerija, šie taisyklių pakeitimai įsigalios ministrui juos pasirašius. 

ELTA primena, kad praeitų metų rugpjūtį ŽŪM pristatė priemones, kurios padėtų suvaldyti AKM. Viena iš priemonių - smulkiesiems kiaulių augintojams skirti po 100 eurų už vieną paskerstą kiaulę. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys anksčiau interviu Eltai sakė sutinkantis, jog parama nėra pakankama, todėl ji bus didinama. 

Nuo šių metų pradžios Lietuvos laukinėje faunoje AKM patvirtintas 80 vietų 111 šernų (50 nugaišusių ir 61 sumedžiotam). Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdenos sunaikintos. AKM užkrėstuose medžioklės plotuose nuolat vykdomos nugaišusių šernų paieškos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt