Naujienų srautas

Verslas2019.02.07 17:09

Rusija galvoja apie glaudesnį bendradarbiavimą su OPEC

LRT.lt 2019.02.07 17:09

Didžiausių naftos eksportuotojų susivienijimas OPEC balandžio mėnesį galėtų sutarti dėl atviro bendradarbiavimo su organizacijai nepriklausančiomis šalimis, ketvirtadienį pareiškė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas. Jį cituoja naujienų agentūra TASS.

OPEC jau kurį laiką siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Rusija ribojant išgaunamos naftos kiekius ir, tokiu būdu, jos kainą pasaulio rinkose. „The Wall Street Journal“ praneša, kad iniciatyvai vadovauja Saudo Arabija.

Naftą eksportuojančios šalys Artimuosiuose Rytuose jau kurį laiką tariasi su Maskva, kad palaikytų naftos kainų lygį, o ateityje norėtų ir glaudesnio bei labiau formalizuoto bendradarbiavimo, kuris padėtų kontroliuoti rinką ir atsverti JAV, kurios jau tapo naftos gamybos lydere.

Vis dėlto iki šiol Rusija nebuvo linkusi pasiduoti OPEC vilionėms. Gruodžio mėnesį A. Novakas buvo sakęs, kad mažai šansų, jog OPEC ir kitos naftą eksportuojančios šalys galėtų sukurti formalią bendradarbiavimo struktūrą, nes tai pridėtų biurokratinės naštos. Be to, grėstų JAV sankcijos, nukreiptos prieš monopolijas.

Be to, Rusijos suartėjimas su Saudo Arabija nepatiktų Iranui, vienam svarbiausių Maskvos sąjungininkų Artimuosiuose Rytuose.

Pirmadienį A. Novakas buvo išplatinęs pareiškimą, kuriame teigė, kad Rusija laikosi pažadų palaipsniui mažinti naftos gamybą. Pasak energetikos ministro, sausį Rusijos naftos gamyba sumažėjo 47 tūkst. barelių per dieną, lyginant su 2018-ųjų gruodžio mėnesiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi