Verslas

2019.02.07 14:51

100 tūkst. gyventojų sulaukė įspėjančių laiškų iš VMI

lrytas.lt 2019.02.07 14:51

Vilnietė Inga nustebo, kai savo el. pašto dėžutėje rado Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) siųstą laišką, kuriame nurodyta, kad moteris gavo dokumentą „Pranešimas apie negaliojantį procesinį sprendimą dėl administracinio nusižengimo“ bei nurodytą pažeidimo identifikacinį kodą.

Prisijungusi prie asmeninės VMI paskyros per el. bankininkystę, Inga nieko daugiau nesužinojo – pasirinkusi skiltį apie baudas, rado tik tuščius langelius. 

„Norėdama išsiaiškinti, ką reiškia gautas laiškas, išsyk skambinau VMI. Kol pakels ragelį, laukiau 35 minutes, daugiau laukti nebeturėjau kantrybės“, – pasakojo vilnietė.

Tačiau, paskambinusi trumpuoju VMI numeriu ir laukdama, kol atsilieps darbuotojas, Inga išgirdo įrašytą pranešimą: „Informuojame, kad dėl techninių kliūčių galėjote gauti pranešimą apie jau sumokėtą ar negaliojančią administraciją nuobaudą“.

VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė portalui lrytas.lt teigė, kad tokių laiškų išsiųsta 100 tūkstančių.

Jų sulaukė asmenys, kurie buvo gavę administracinę baudą.

R. Asadauskaitė paaiškino, kad tokiu atveju, jei, prisijungus prie „Mano VMI“, nuobaudų skyrelyje matyti tušti langeliai, be nurodytų mokėti sumų, reiškia, kad visas nuobaudas jau esate padengę.