Verslas

2019.02.07 09:29

Lietuva Ženevoje tikisi Astravo AE pasmerkimo

Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.07 09:29

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas tikisi ketvirtadienį gauti dar vieną teisinį argumentą, kodėl Baltarusija turėtų nutraukti Astravo atominės elektrinės statybą šalia Vilniaus.

Jungtinių tautų Poveikio aplinkai vertinimo arba kitaip ESPO konvencijos šalys turėtų patvirtinti išvadą, kad statybų aikštelę atominei vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus pasirinkusi Baltarusija, tą padarę netinkamai ir pažeidė konvenciją.

Skundą Lietuva pateikė prieš aštuonerius metus. Energetikos ministras pripažįsta, kad statybų tai nesustabdys, tačiau, pasak jo, tai bus dar vienas teisinis argumentas Lietuvai kalbėti garsiau, reikalaujant iš Minsko daugiau informacijos ir užtikrinti atominės saugumą. Baltarusija visus kaltinimus neigia.

„Jei pripažįstamas pažeidimas, be abejo, mums bus tai papildomas akstinas tą faktą naudoti visos tarptautinės bendruomenės akyse, kad šis projektas plėtojamas ir aikštelė parinkta neteisėtai, pažeidžiant šios konvencijos reikalavimus. Tai tam tikras politinio spaudimo instrumentas ir tai reiškia, kad visą laiką šis projektas turės konvencijos pažeidimo dėmę. Akivaizdžiai matome didžiulį lobizmą iš Baltarusijos. Vadinasi šio pažeidimo klausimo kėlimas ir pažeidimo fakto konstatavimas yra tikrai skaudus instrumentas Baltarusijai, skaudus pačiam projektui“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt