Verslas

2019.02.06 15:41

Vilniaus savivaldybė patvirtino šių metų biudžetą

ELTA 2019.02.06 15:41

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje patvirtino šių metų biudžetą, kurio dydis - 679,4 mln. eurų. Tai - 9 proc. didesnis biudžetas nei pernai. 

Savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti skirta 404 mln. eurų, tikslinės dotacijos sieks iki 168,5 mln. eurų, ES lėšos - 69,4 mln. eurų, o miesto skola sumažėjo nuo 244,2 iki 206,8 mln. eurų, per visą kadenciją - apie 180 mln. eurų.

Švietimui ir ugdymui šįmet nuspręsta skirti 326,5 mln. eurų, miesto infrastruktūros gerinimui, miesto tvarkymui - 144,3 mln. eurų, socialinei apsaugai - 68,9 mln. eurų, aplinkos apsaugai - 44,1 mln. eurų, kultūrai ir sportui - 21,5 mln. eurų, sveikatos apsaugai - 15,2 mln. eurų ir kitoms sritims - 58,9 mln. eurų.

Svarstant, ar priimti biudžetą, kilo diskusija dėl opozicinės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pasiūlymo iš viešinimui skirtų lėšų atimti 80 tūkst. eurų, juos skiriant Pilaitės bažnyčios statybos ir aplinkos tvarkymo darbams. 

Pasiūlymą pateikęs buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė, kad projektas yra svarbus Pilaitės bendruomenei, o savivaldybės darbų viešinimas dėl to nenukentės. 

„Objektas svarbus Pilaitės bendruomenei ir nėra taip paprasta tokį projektą finansuoti, o viešinimas nenukentės“, - sakė A. Zuokas. 

Tarybos narys Algis Čaplikas sakė pritarsiantis šiam pasiūlymui. 

„Konstitucija pabrėžia, kad valdžia nuo Bažnyčios yra atskirta, bet tai neatleidžia nuo prievolės ar protingumo kriterijų bendraujant su religinėmis bendruomenėmis. Praeitais metais savivaldybė pritarė skyrimui tų lėšų. (...) Dievas yra aukščiau nei viešinimo darbai“, - sakė A. Čaplikas. 

Tuo metu Markas Adamas Haroldas sakė, kad toks pasiūlymas yra susijęs su rinkimais. 

„Man naujiena, kad bažnyčiai trūksta pinigų, galėtų parduoti porą sklypų ir turėti tuos pinigus. Aš visiškai nesuprantu, kodėl mums reikia finansuoti tą projektą. (...) Mes visi čia sėdintys žinome, kodėl šis projektas vyksta - ne dėl meilės Dievui, o dėl rinkimų“, - sakė M. A. Haroldas. 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius po diskusijos sakė, jog Pilaitės bažnyčios aplinkos, kur yra vieša erdvė, tvarkymo darbams ir taip buvo numatytos lėšos. 

„Tiems dalykams, bažnyčios aplinkos tvarkymui, kur yra atvira erdvė, lėšos yra numatytos Ūkio departamento. Mes neseniai pritarėme sutarčiai su Grigiškių bažnyčia, kur numatytas aiškus standartas - bažnyčia įsipareigoja neužtverti ir palikti atvirą miestiečiams (teritoriją. - ELTA), mes įsipareigojame tą teritoriją sutvarkyti. Vienodą standartą taikysime ir Grigiškių, ir Pilaitės bažnyčiai, ir bet kuriai kitai“, - sakė Vilniaus meras.

Vis dėlto balsuojant Taryba Lietuvos laisvės sąjungos pasiūlymui pritarė.

Kaip pranešė Vilniaus savivaldybė, švietimui ir kultūrai skirtos lėšos išaugo daugiau nei 28 mln. eurų, pranešė Vilniaus savivaldybė. Planuojama, kad dėl lėšų padidinimo veiks daugiau vaikų vasaros stovyklų, bus atnaujinami stadionai prie Vilniaus mokyklų, bus tęsiama pradinukų visos dienos grupių programa, antrokų plaukimo pamokos.

Socialinės apsaugos ir sveikatos sričiai skirtomis lėšomis bus pradėtos planuotos socialinių būstų Vilniuje statybos, siekiant sumažinti dėl socialinio būsto besikreipiančių ir laukiančių žmonių skaičių. 

Sprendžiant neįgaliųjų judumo problemas ir siekiant kuo greičiau pritaikyti gyvenamąją aplinką, pirmą kartą biudžete bus skirtas finansavimas asmenims, savarankiškai pritaikantiems būstą, atsižvelgiant į specialius neįgaliųjų poreikius. 

Miesto infrastruktūrai bei tvarkymui numatytos lėšos, palyginti su praėjusiais metais, išaugo daugiau nei 30 mln. eurų. Jos bus skirtos Vilniaus viešojo transporto atnaujinimui, darnaus judumo bei saugaus eismo užtikrinimui mieste, taip pat gatvių remontui, žvyrkelių ir sodų gatvių asfaltavimui, tęsiama pėsčiųjų ir naujų dviračių takų plėtra ir pan. Dalį lėšų planuojama skirti miesto sankryžos, skiriančios Žirnių g., Liepkalnio g. ir Minsko pl. rekonstrukcijai. Tam iš viso planuojama skirti apie 168,1 mln. eurų.

Teigiama, kad bus tęsiamos Lazdynų baseino statybos, ruošiama teritorija daugiafunkciam kompleksui Šeškinėje.