Verslas

2015.09.08 13:45

Rusija pasienyje sugriežtino lietuvių patikrą – per valandą praleidžiamas vos vienas automobilis

Savaitgalį Rusijos pasieniečiai itin sugriežtino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Dėl to keliaujantiems tenka sugaišti kur kas daugiau laiko, nei įprastai.

Savaitgalį Rusijos pasieniečiai itin sugriežtino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Dėl to keliaujantiems tenka sugaišti kur kas daugiau laiko, nei įprastai.

Kybartų pasienio poste iš Kaliningrado srities grįžtantys vairuotojai skundėsi, kad Rusijos piliečiai praleidžiamI be trukdžių, o lietuviai priverstI gaišti muitinėje, nes jų automobiliai pastatomi šone ir ilgiausiai tikrinami. Jei anksčiau per valandą į Rusiją būdavo praleidžiama 10–20 automobilių iš Lietuvos, tai šį savaitgalį – po 1–2. Tokia padėtis visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose – Nidos, Ramoniškių, Panemunės.

Vairuotojas sako, kad anksčiau įvažiuojant užtrukdavo pusvalandį, dabar – apie septynias valandas.

„Labai nuodugniai patikrino – net du kartus. Vieną kartą lauke, kitą kartą  garaže. Išnarpliojo kiekvieną mašinos kaulelį, bet nieko nerado. <...> Jie paaiškino, kad jau kelios dienos, kaip pasikeitė tvarka, o daugiau aš neklausiau“, – pasakojo žurnalistų kalbintas vairuotojas.

Vairuotojai sako: esą rusų muitininkai aiškina, kad nurodymą sugriežtinti patikrą gavę iš Maskvos. Lietuvos pareigūnai teigia jokių oficialių paaiškinimų iš Rusijos nesulaukę.

„Iš Maskvos neturi jokių žinių. Rusijos pasienio pareigūnai aiškina, kad vienur esą diegia naują muitinės sistemą, tad atsiranda techninių kliūčių, o kitur tiesiog labai nuodugniai tikrina ir nukreipia į patikros punktus“, - situaciją komentavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis.

Tačiau vairuotojai rusų pareigūnų aiškinimus, esą problemų kilo dėl diegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos ir lėto duomenų suvedimo, vadina nelogiškais, nes lietuvių automobiliai stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.