Verslas

2019.02.05 18:15

„General Electric“ Prancūzijai sumokės 50 mln. eurų dėl pažadų nevykdymo

ELTA 2019.02.05 18:15

Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad Jungtinių Valstijų pramonės konglomeratas „General Electric“ Prancūzijai sumokės 50 mln. eurų dėl pažadų šalyje sukurti 1000 naujų darbo vietų nevykdymo.

„General Electric“ 2015 m., įsigydama Prancūzijos „Alstom“ energijos ir elektros tinklų padalinius, pažadėjo sukurti 1000 naujų darbo vietų iki praėjusių metų pabaigos. Tačiau netrukus „General Electric“ paskelbė apie visoje Europoje atleidžiamus darbuotojus dėl krintančių naftos ir dujų kainų bei sumažėjusios turbinų bei kitokios įrangos paklausos.

Bendrovė pernai įspėjo, kad gali ir neįgyvendinti pažadų, tačiau naujasis „General Electric“ generalinis direktorius Larry`is Culpas spalį tikino, kad bendrovė pažadus „tikrai įgyvendins“. L. Culpas pažadėjo už kiekvieną nesukurtą darbo vietą sumokėti po 50 tūkst. eurų.

Tuo tarpu Prancūzijos finansų ministerija po susitikimo su „General Electric“ atstovais antradienį pranešė, kad įmonė per trejus metus įkūrė vos 25 naujas darbo vietas, o tai reiškia, jog „General Electric“ į pramonės plėtros fondą turės sumokėti beveik 50 mln. eurų.

„General Electric“ pažymi reikšmingas investicijas į Prancūzijos pramonę ir pabrėžia, kad, nepaisant sudėtingo klimato verslui, grupė darė viską, ką galėjo, jog sukurtų kuo daugiau darbo vietų“, - teigiama „General Electric“ pranešime.

JAV įmonė priminė pernai paskelbtas 330 mln. dolerių (288,87 mln. eurų) investicijas į jūrines vėjo turbinas, kurios, tikimasi, sukurs 550 naujų darbo vietų. Tačiau profesinės sąjungos sausį tikino, kad „General Electric“ „Alstom“ padaliniuose planuoja atleisti apie 470 darbuotojų.

Vadovaujant L. Culpui bendrovė bando stabilizuoti nuostolingai dirbančius energijos padalinius. „General Electric“ planuoja ir toliau mažinti išlaidas padaliniuose.

Praėjusią savaitę „General Electric“ paskelbė apie 574 mln. dolerių (502,45 mln. eurų) siekiantį ketvirto ketvirčio pelną. Prieš metus, ketvirtą 2017 m. ketvirtį, įmonė patyrė net 11 mlrd. dolerių (9,63 mlrd. eurų) nuostolių.