Verslas

2019.02.05 22:25

„Brell“ bandymai planuotu režimu nevyks

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.05 22:25

Birželį planuoti Baltijos šalių elektros sistemos bandymai izoliuotu rėžimu nevyks.

Atsijungimo nuo posovietinio elektros žiedo „Brell“ bandymus atidėjo Latvija ir Estija, esą dėl to, kad tokius panašiu laiku Rusija planuoja Kaliningrado srityje.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas sako, kad bus ieškoma kitos datos, o Rygos ir Talino sprendimą vadina tik techniniu. Europos Komisija, Baltijos šalys ir Lenkija pernai birželį pasirašė politinį susitarimą dėl sinchronizavimo su žemyninės Europos tinklais per Lenkiją iki 2025 metų. Tuo metu Rusija jau baigia užsitikrinti, kad atkirsta nuo bendro tinklo Kalinigrado sritis turėtų visus pajėgumus dirbti izoliuotai. Per kelerius metus baigiamos statyti 4 naujos elektrinės, suskystintųjų dujų terminalas ir dujų saugykla.

„Salos bandymas yra labai svarbus etapas sinchronizuojant Europą, arba kitaip sakant išeinant iš Rusijos sistemos. Ir jau seniai buvo sutarta, kad tai yra birželio mėnuo, kad tas bandymas bus atliktas, kad visos šalys bus pasiruošę ir dabar ta žinutė, mane neramina, neramina dėl to pagrindo, kad kelios savaitės prieš tai Karaliaučiaus sritis darys bandymą. Tai čia tokio, priežastingumo nelabai randu. Manęs tai neįtikina ir man kaip politikui kyla klausimas, ar tai techninis negebėjimas pasiruošti ar yra ir kitos priežastys“, – teigia Seimo energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.