Verslas

2019.02.05 16:35

„Maxima“ pradėjo prekiauti nereceptiniais vaistais: ką mąsto kiti?

Ineta Nedveckė, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2019.02.05 16:35

Prekybos tinklui „Maxima“ paskelbus, kad pradeda prekybą nereceptiniais vaistais, LRT.lt pasidomėjo, ar apie tokį asortimento pagausinimą nemąsto kiti šalies prekybos tinklai. Aiškėja, kad nereceptinių vaistų įsigyti ateityje galima bus ne tik „Maximose“. 

Kaip LRT.lt informavo prekybos tinklo komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė, jos atstovaujamas „Iki“ žada pasinaudoti galimybe prekiauti vaistais. 

„Siekiame sudaryti galimybes gyventojams įsigyti būtiniausius vaistus, kai vaistinės nedirba ar yra pernelyg nutolusios nuo jų gyvenamosios vietos“, – rašoma prekybos tinklo atsakyme. 

Pasak B. Čaikauskaitės, prekiauti nereceptiniais vaistais tinklas „Iki“ pradės gavęs licenciją ir suformavęs pirkėjams tinkamiausią asortimentą.

Prekiauti vaistais ketina ir „Rimi“. Tinklo atstovė Giedrė Buivydienė LRT.lt komentavo, kad šio tinklo parduotuvėse jau dabar galima įsigyti įvairių maisto papildų – žuvų taukų, kai kurių vitaminų, pastilių gerklei, aktyvintos anglies, papildų virškinimui.

„Manome, kad pirkėjui būtų patogu apsiperkant prekybos centre kartu įsigyti ir leistinų nereceptinių vaistų savo namų vaistinėlei, tad šią galimybę svarstome ir tam ruošiamės“, – teigė „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė. 

„Norfos“ atstovas Darius Ryliškis komentavo, kad šiame prekybos tinkle vyksta paskutinieji parengiamieji darbai, kad būtų galima pradėti prekiauti nereceptiniais vaistais. 

„Kaip pradėsime, nereceptiniais vaistais kol kas prekiaus dvi „Norfa“ parduotuvės Vilniuje: „Norfa bazė“ ir Justiniškių „Norfa“. Kurį laiką stebėsime, ar tokios prekybos reikės pirkėjams – jeigu tai pasiteisins, plėsime parduotuvių, kurios prekiauja nereceptiniais vaistais, tinklą“, – aiškino jis.

„Lidl“ atstovaujanti Lina Skersytė LRT.lt sakė, kad šis prekybos tinklas dar neturi konkrečios pozicijos, prekiaus vaistais ar ne, nors tokios galimybės analizuojamos. 

L. Vilmimas, BNS nuotr.

Prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas LRT TELEVIZIJAI kalbėjo, kad toks pasiūlos gausėjimas gali daryti įtaką ir kainoms.

„Manau, pirmo ketvirčio eigoje bus dar daugiau įmonių, didesnių ar mažesnių tinklų, kurie įsitrauks į tokią prekybą ir atitinkamai daugės [pardavimo] vietų. Daugėjant vietų, didėjant pasiūlai, atitinkamai vyksta didesnė konkurencija segmente ir labai tikėtina, kad kainos iš tiesų gali mažėti. Arba tiesiog jos taip stipriai neaugs“, – sakė jis.

Apie augančią konkurenciją kaip vieną iš didžiausių naujos tvarkos privalumų kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Didesnė konkurencija visada yra geriau. Kai atsiranda galimybė kažkam daugiau parduoti, pavyzdžiui, sauskelnes, ar kitas slaugos priemones, pradedama konkuruoti dėl klientų ir dėl kainos“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo ministras.

A. Veryga, E. Genio/LRT nuotr.

„Maxima“ antradienį paskelbė, kad šio prekybos centro klientai visose „Maximos“ parduotuvėse jau gali įsigyti šešis nereceptinius vaistinius preparatus, dvi medicinines priemones ir maisto papildų. Medikamentais bus prekiaujama prekybos tinklo kasose – paprašę kasininko, pirkėjai galės įsigyti pageidaujamų vaistinių preparatų.

„Atsižvelgdami į klientų lūkesčius turėti platesnes galimybes įsigyti dažniausiai vartojamų vaistų, pradėjome prekiauti nereceptiniais preparatais. Klientai mūsų parduotuvėse jau gali rasti medikamentų, skirtų skausmo malšinimui, skrandžio rūgštingumo mažinimui bei odos antiseptiniam gydymui. Tad gyvenvietėse, kur veikia „Maximos“ parduotuvės, bet šalia nėra vaistinių, žmonės turės patogią galimybę  įsigyti būtiniausių jiems reikalingų preparatų“, – pranešime spaudai cituojama „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt