Naujienų srautas

Verslas2019.02.05 17:27

V. Bakas: turėtų būti kažkokia valstybės strategija dėl Kinijos investicijų

ELTA 2019.02.05 17:27

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas mano, kad reikalinga kažkokia valstybės strategija dėl Kinijos investicijų.

„Galbūt reikėtų didesnio skaidrumo, kada mes kalbame apie Kinijos verslą, nes matome, kad ateinant verslui kartu ateina ir politinis interesas, matome labai glaudų verslo ir politikos interesą. Tai tie klausimai žvalgybos ataskaitoje yra nauji ir bus pagrindas juos analizuoti mūsų analitiniams centrams, visuomenei. Ir rezultatas, matyt, turėtų būti kažkokia strategija valstybės, kuri susijusi su Kinijos investicijomis“, – taip apie grėsmes nacionaliniam saugumui kalbėjo V. Bakas. 

Jo duomenimis, tokių grėsmių kontekste Kinija yra paminėta pirmą kartą. 

„Viešose žvalgybos ataskaitose Kinija paminėta, matyt, pirmą kartą“, – žurnalistams sakė V. Bakas. 

Į klausimą, ar Kinijai pavyko pasisavinti galbūt kažkokius slaptus duomenis, V. Bakas kvietė nedemonizuoti Kinijos verslo. 

„Aš kviečiu nedemonizuoti Kinijos verslo. Rusija yra pagrindinis iššūkis Lietuvai nacionalinio saugumo požiūriu, bet, nepaisant to, verslas yra daromas. Tas pats ir su Kinija, aš nekviesčiau demonizuoti Kinijos verslo iš karto. Bet signalai, kurie ateina iš žvalgybų ataskaitos, tai yra tie indikatoriai arba ta tokia šviesa - geltona ar raudona, kuri verčia, viena vertus, pačią Kiniją paaiškinti aiškiau, kokie jos yra interesai Lietuvoje ar apskritai regione, kita vertus, mums, mūsų šaliai turėti tam tikrą strategiją, kaip mes elgiamės su Kinijos investicijomis“, – sakė V. Bakas. 

Antradienį Seime Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas pristatė bendrą Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. 

Dokumente pažymima, kad „Lietuvoje, kaip ir kitose NATO ir ES šalyse, augant Kinijos ekonominėms ir politinėms ambicijoms, agresyvėja Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi