Verslas

2019.02.04 15:41

JK uždraudus „Turkmenistan Airlines“ lėktuvams pakilti, tūkstančiai keleivių užstrigo

ELTA2019.02.04 15:41

Tūkstančiai keleivių užstrigo oro uostuose po Jungtinės Karalystės (JK) oro transporto reguliuotojų sprendimo uždrausti oro linijų bendrovės „Turkmenistan Airlines“ lėktuvams pakilti dėl saugumo sumetimų, praneša BBC.

JK Civilinės aviacijos institucija (CAA) paskelbė, kad skrydžiai iš Birmingamo ir Londono Hitrou oro uostų į Amritsarą ir iš Hitrou į Naująjį Delį pro Turkmėnijos sostinę Ašchabadą buvo sustabdyti.

CAA ėmėsi priemonių po to, kai Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) sustabdė „Turkmenistan Airlines“ leidimą skraidinti keleivius iš ES. Oro linijos vykdė skrydžius iš Frankfurto ir Paryžiaus.

Užsienio ir Britų sandraugos ministerijos (FCO) teigimu, EASA sustabdė „Turkmenistan Airlines“ skrydžius į ir iš ES ir laukia „patvirtinimo, kad oro linijos atitinka visus tarptautinius oro saugos standartus.„

„Tai reiškia, kad „Turkmenistan Airlines“ skrydžiai tarp Jungtinės Karalystės (Birmingamo ir Londono Hitrou oro uosto) ir Turkmėnijos (Ašchabado) negali būti vykdomi“, - pranešime teigia FCO.

Keleiviai, turėję skristi „Turkmenistan Airlines“ reisu, turėtų susisiekti su oro linijomis dėl platesnės informacijos, rašoma FCO pranešime. Pasak CAA atstovų, keleiviams gali tekti skristi kitų oro linijų reisu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt