Naujienų srautas

Verslas2019.02.04 11:40

Žadama pensijas atiduoti iki trečiadienio, vėliausiai – su vasario pensija

Jau vasaris, tačiau dalis pensininkų vis dar negavo pensijų, kurias turėjo gauti metų pradžioje. Pensijas iš „Bastaro“ perėmęs Lietuvos paštas žada, kad likusios išmokos gyventojams bus atiduotos iki trečiadienio. Tuo metu „Sodra“ neatmeta galimybės, kad kai kurie senjorai sausio pensiją gaus jau tik su vasario pensija. 

Nuo sausio dalyje šalies pasikeitė pensijas išnešiojančios įmonės ir dėl to užvirė tikras chaosas. Vilniuje ir Kaune jis vis dar nesibaigia – nors sutartis su nesėkmingai pensijas nešioti pabandžiusiu „Bastaru“ ir yra nutraukta, pensijas gavo dar ne visi šalies senjorai.

„Šiandien jau vasario 4 diena, o „Sodra“ dar neišmokėjo pensijos“, – pirmadienio rytą 15min pasiskundė vilnietis Jurijus.

Tiesa, Lietuvos paštas žada, kad jau per artimiausias porą dienų situacija bus išspręsta.

Iš pradžių socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis žadėjo, kad visi pensijas gaus iki sausio 26 dienos, kaip ir numato įstatymas. Pensijas į namus grynaisiais vis dar gauna apie 200 tūkst. gyventojų.

„Bastarui“ neįvykdžius įsipareigojimų, sutartis su šia įmone nutraukta ir laikinai – trims mėnesiams – pensijas Kaune ir Vilniuje nešioti atsakomybė vėl perduota Lietuvos paštui. Bendrovei patikėta išnešioti sausio pensijas maždaug 3 tūkst. gyventojų – tiek, kiek laiku nespėjo pristatyti „Bastaras“.

Kadangi su Lietuvos paštu trumpalaikė sutartis pasirašyta tik sausio 31 dieną, dar ne visi pensininkai yra gavę išmokas. Preliminariais duomenimis, Lietuvos paštas išnešiojo pensijas maždaug 55 proc. tų pensininkų, kuriuos perėmė iš „Bastaro“. 

15min žiniomis, Kaune tik dabar į paštus iš „Sodros“ yra siunčiami pinigai, todėl pensininkai turėtų gauti pinigus per pirmadienį ir antradienį.

Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas 15min pirmadienį sakė, kad visos pensijos gyventojus turėtų pasiekti iki trečiadienio.

„Pirmadienį daugiau nei pusė pensijų negavusių senjorų jau buvo gavę vėluojančias išmokas, kurias jiems penktadienį ir šeštadienį skubėjo pristatyti mūsų laiškininkai, kita dalis dar nešiojama šiuo metu. Imamės visų priemonių, kad pensininkus jų laukiamos pensijos pasiektų iki šios savaitės trečiadienio, todėl labai prašome visų senjorų šiomis dienomis būti namuose ir įsileisti mūsų laiškininkus“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Tuo metu „Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis sakė, kad sausio pensija gali būti išmokėta dar vėliau. „Jeigu dėl objektyvių priežasčių pensijos nepavyktų pristatyti, ji bus išmokama kartu su vasario mėnesio pensija“, – 15min sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi