Verslas

2013.08.31 14:54

Atostogautojų lėktuvą Vilniaus oro uoste užlaikė gedimas, skrydis atidėtas daugiau 17 valandų

15min.lt 2013.08.31 14:54

Ankstų šeštadienio rytą iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Turkijos kurortą Antaliją turėjęs išskristi lėktuvas nepakilo. Maždaug 200 keleivių ant žemės užlaikė techninis gedimas. Skrydis atidėtas iki vėlaus šeštadienio vakaro.

Ankstų šeštadienio rytą iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Turkijos kurortą Antaliją turėjęs išskristi lėktuvas nepakilo. Maždaug 200 keleivių ant žemės užlaikė techninis gedimas. Skrydis atidėtas iki vėlaus šeštadienio vakaro.

Kaip nurodyta oro uosto tinklalapyje, kompanijos „Small Planet Airlines“ lėktuvas su kelionių agentūros „Novaturas“ užsakomojo reiso keleiviais turėjo išskristi 5.30 val. Skrydis buvo kelis kartus atidėtas.

Šeštadienį priešpiet „Novaturo“ atstovė Ieva Dorelaitienė portalą 15min.lt informavo, kad orlaivis turėtų pakilti 16 val., bet vėliau tinklalapyje laikas buvo dar pavėlintas iki 22 val.

Pašnekovės teigimu, lėktuvą užlaikė techninis gedimas. „Šiuo metu daromi visi reikalingi veiksmai“, – pažymėjo ji.

Oro uosto komunikacijos koordinatorė Greta Babarskaitė taip pat nurodė turinti duomenų apie gedimą, kurį bandoma likviduoti. Keleiviai, iš pradžių laukę vadinamojoje sterilioje zonoje, iš jos buvo išleisti į bendrą salę.

Kartu oro uosto tinklalapyje pakeistas 12.45 val. iš Antalijos turėjusio atskristi „Small Planet Airlines“ lėktuvo nusileidimo laikas į 5.10 (sekmadienio rytą).

Skraidins kitu lėktuvu

Užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“ tik šeštadienį popiet paskelbė, kad „laikantis visų skrydžio saugos reikalavimų ir norminių teisės aktų turėjo atidėti skrydžius Vilnius-Antalija, Antalija-Vilnius dėl pastebėtų lėktuvo skrydžių saugos trūkumų“.

Skrydžiams įvykdyti kompanija nusprendė atskraidinti savo orlaivį iš Lenkijos, pranešė jos atstovė Viktorija Fabijonaitė. Šiuo lėktuvu keleiviai 22 val. keleiviai turėtų išskristi į Turkijos kurortą.

„Small Planet Airlines“ pareiškė nuoširdžiai apgailestaujanti ir atsiprašanti keleivių už patiriamus nepatogumus.

Kompanija keleiviams išdalino po tris maitinimo kuponus (vieną 15 Lt ir du po 25 Lt vertės) maistui bei gėrimams įsigyti. Žmonės buvo išleisti iš steriliosios zonos, o atvykusieji iš kitų miestų gali apsistoti viešbutyje.

Vėluoja ir skrydis į Barseloną

Beje, gerokai vėluoja dar vienas „Small Planet Airlines“ skrydis – 13.45 val. į Barseloną turėjęs vykti lėktuvas, kaip nurodyta tinklalapyje, kils 17 val.

Anot V. Fabijonaitės, šis skrydis vėluos dėl minėto užlaikymo. Keleiviai iš anksto informuoti apie 3 valandų vėlavimą.