Verslas

2019.02.01 17:10

Bendrovei „Pontem” nepatiko kritiški D. Vilytės pasisakymai ir LRT dėmesys

LRT.lt2019.02.01 17:10

Į skandalus įsipainiojusi didmenine maisto prekyba užsiimanti bendrovė „Pontem“ skelbia, kad ją stebina perdėtas LRT žurnalistų dėmesys bei Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovės Dianos Vilytės kritika. 

Penktadienio rytą portalui LRT.lt paskelbus publikaciją apie Vilniaus savivaldybės organizuoto viešojo pirkimo galimus neatitikimus teisės aktams bei konkursą laimėjusios „Pontem“ abejotiną skaidrumą, bendrovės vadovas Donatas Garbauskas redakcijai atsiuntė papildomą komentarą.

Jame rašoma, kad įmonė užima tik 8 proc. pieno produktų tiekimo biudžetinėms organizacijoms rinkos, todėl juos stebina LRT žurnalistų skiriamas dėmesys bei VPT vadovės Dianos Vilytės kritiški pasisakymai apie bendrovę, kaip pieno rinkos žaidėją.

„Lietuvoje yra daugiau kaip keturiasdešimt įmonių, dalyvaujančių įvairių pieno produktų tiekimo viešųjų pirkimų (VP) konkursuose. Tai gamintojai, ūkinės bendrijos, prekybos įmonės. Pastarųjų trejų metų Centrinės Viešųjų Pirkimų Informacinės Sistemos duomenimis (CVP IS) UAB „Pontem“ užima apie 8 proc. pieno produktų tiekimo biudžetinėms organizacijoms rinkos“, – rašoma pranešime.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Dalyvaujame VP konkursuose tokiomis sąlygomis, kaip ir visi, teikiame pasiūlymus atitinkančius pirkimuose keliamus reikalavimus. Kaip ir šiuo atveju. Konkursas buvo viešas, dalyvauti galėjo visi, kas norėjo. Būna, kad laimime, būna kad ne. Tai normalus procesas ir taip atsitinka visiems rinkos dalyviams“, – pranešime apie laimėtą pieno tiekimo Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įsitaigoms konkursą komentavo D. Garbauskas. 

LRT.lt primena, kad Vilniaus savivaldybės skelbto pieno Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms tiekimo konkurso sąlygos galimai neatitiko teisės aktų, o konkursą laimėjo į skandalus su viešaisiais pirkimais įsivėlusi bei į melagingą informaciją pateikusių teikėjų sąrašą įtraukta bendrovė „Pontem“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt