Verslas

2019.02.01 13:56

Žiniasklaida: Europos ryšio operatoriai yra pasirengę atsisakyti „Huawei“ technologijų

ELTA2019.02.01 13:56

Dideli Europos ryšio operatoriai – Vokietijos „Deutsche Telekom“ ir Ispanijos „Telefonica“ – yra pasirengę Vokietijoje atsisakyti Kinijos „Huawei“ technologijų. Apie tai pranešė Vokietijos verslo laikraštis „Handelsblatt“.

Leidinio duomenimis, šiuo metu abi bendrovės rengia planus demontuoti atitinkamą mobiliojo ryšio infrastruktūrą Vokietijoje. Tuo pačiu „Deutsche Telekom“ ir „Telefonica“ nori pasiruošti, jei Vokietijos valdžia nuspręs apriboti „Huawei“ veiklą šalyje.

Kaip teigia „Handelsblatt“, Vokietijos ministrų kabinetas tiria, ar „Huawei“ ir jos technologijos kelia konkrečią grėsmę šalies saugumui. Tuo tarpu JAV didina spaudimą Berlynui atsisakyti „Huawei“ įrangos, rašo laikraštis.

„Huawei“ atsidūrė po pasaulio padidinamuoju stiklu po to, kai Jungtinės Valstijos ir Australija apkaltino bendrovę šnipinėjant ir renkant slaptus duomenis, pasinaudojant savo technologijomis. Po šių kaltinimų Kanadoje JAV prašymu buvo sulaikyta „Huawei“ finansų direktorė Meng Wanzhou, kurią Vašingtonas įtaria pažeidus Jungtinių Valstijų įvestas prekybos su Iranu sankcijas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.