Verslas

2019.02.01 12:45

G. Surplys pasirašė įsakymą atšaukti „Ekoagros“ direktorių iš pareigų

ELTA 2019.02.01 12:45

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys penktadienį pasirašė įsakymą, kuriuo atšaukia įmonės „Ekoagros“ direktorių iš pareigų, Eltai pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

„Žemės ūkio ministras G. Surplys vasario 1 d. pasirašė įsakymą, kuriuo viešosios įstaigos „Ekoagros“ direktorių Gintautą Labanauską atšaukė iš pareigų ir nutraukė su juo sudarytą darbo sutartį nuo vasario 15 d.“, – Eltą patikino ŽŪM.

Pasak ministerijos, pagal galiojančius teisės aktus, sutartis nutraukiama po 2 savaičių nuo pranešimo apie jos nutraukimą įteikimo dienos.

„Jeigu dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui, dėl laikino nedarbingumo) G. Labanauskas nepasirodys darbe ar vengs priimti pranešimą, ministerija imsis visų teisinių priemonių šioms kliūtims pašalinti“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Su G. Labanausku naujienų agentūrai ELTA kol kas susisiekti nepavyko.

ELTA primena, praėjusią savaitę „Kauno diena“ paskelbė, kad grupė ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų G. Surpliui ir viceministrei Ausmai Miškinienei esą meta kaltinimus dėl galimos korupcijos. Publikacijoje teigiama, kad ekologinio žemės ūkio taisyklių pakeitimais suabejojusių ūkininkų raštas išsiųstas Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) ir Generalinei prokuratūrai. Tekste cituotas ir G. Labanauskas. Ministerija pranešė, kad kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių ir Visuomenės informavimo etikos komisiją.

Antradienį G. Labanauskas paskelbė, kad rengia spaudos konferenciją dėl galimos korupcijos žemės ūkio srityje. Kiek vėliau Žemės ūkio ministerija išplatino pranešimą, kad yra pasiūliusi G. Labanauskui nutraukti darbo sutartį. Ministerijos teigimu, tai susiję su darbo priežastimis ir darbais, kurie nebuvo atlikti.

Vis dėlto pats G. Labanauskas Eltai sakė patiriąs spaudimą. Jo teigimu, jam nėra pateikti jokie priekaištai dėl darbo nei raštu, nei žodžiu.

„Mano nuomone, aš dirbu gerai. Tai gali patvirtinti tai, kad per darbo laiką negavau jokios pastabos, per aštuonis darbo mėnesius neturiu jokios drausminės nuobaudos, įspėjimo, kad dirbu blogai“, – komentavo G. Labanauskas.