Verslas

2019.01.30 10:46

Lietuvą ir Izraelį sujungs tiesioginiai skrydžiai

LRT.lt2019.01.30 10:46

Baigdamas vizitą Izraelyje, premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu ir aptarė abiem valstybėms svarbius klausimus. Vienas iš jų – tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir Izraelio atsiradimas, sakoma pranešime spaudai.

„Labai vertiname draugiškus ryšius tarp abiejų valstybių. Lietuva yra Izraelio draugas ir balsas tiek Europos Sąjungoje, tiek tarptautinėse organizacijose. Jau daugelį metų puoselėjamas tarpusavio supratimas, plėtojami ekonominiai, moksliniai ir kultūriniai ryšiai, ypatingai vertiname Izraelio pastangas stiprinti taiką ir saugumą kovojant su terorizmu“, – sakė premjeras.

Susitikimo metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas ekonominių santykių raidai. Akcentuota, jog  Lietuva pasirengusi toliau gerinti reguliacinę aplinką, kad Izraelio verslo bendrovės galėtų kuo greičiau įsikurti.

Pabrėžta, jog itin svarbus būtų Izraelio komercinių bankų susidomėjimas Lietuvos  bankininkystės sektoriumi. Taip pat kalbėta apie glaudesnį startuolių bendradarbiavimą, Lietuva galėtų sudaryti itin palankias sąlygas Izraelio startuolio įsikūrimui. Didelis potencialas regimas plėtojant bendradarbiavimą gyvybės mokslų, lazerių srityje.                 

Sutarta, jog Lietuvą ir Izraelį sujungs tiesioginiai kasdieniai skrydžiai, kurie bus orientuoti į verslo segmentą. Tikimasi, jog didelį impulsą ekonominių santykių plėtrai suteiks artimiausiu metu į Lietuvą atvykstanti Izraelio verslo misija. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.