Verslas

2019.01.30 12:19

Lyčių lygybės ekspertė: klysta sakantys, kad moterys pačios kaltos, jog uždirba mažiau

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.30 12:19

Statistikos departamento duomenimis, nors 2018 metų III ketvirtį vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šalyje augo, tačiau skirtumas tarp vyrų ir moterų atlyginimų vis dar išlieka didelis. Pasak Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Margaritos Jankauskaitės neteisūs sakantys, kad moterys pačios dėl to kaltos.

„Aš nekaltinčiau pačių moterų, nes manau, kad tos moterys, kurios ateina į darbo pokalbį, jau yra kultūros produktas. Ir jeigu tu įsivaizduoji, kad moteris turi būti kuklesnė, nedraskyti akių, pareiginga ir pan., tai tu supranti, kad jei tu demonstruosi tokias pat savybes kaip vyras – lyderystę, būsi vertinama kaip akiplėša, kai tuo tarpu vyras bus vertinamas kaip turintis lyderystės bruožų“, – sako M. Jankauskaitė.

Anot jos, paveiktos aplinkybių moterys neišdrįsta ir paprašyti didesnio atlygio. Visuomenėje esą vis dar gajus iš XIX amžiaus atėjęs įsivaizdavimas, kad vyras – šeimos maitintojas, o moterys dar nėra vertinamos kaip lygiaverčiai rinkos atstovai lyginant su vyrais.

Kaip aiškina „Philip Morris Baltic“ žmonių ir kultūros vadovė Baltijos šalims Asta Sakalauskaitė, tyrimai patvirtina, kad sėkmingu norintis būti verslas turi sudaryti vienodas galimybes bet kokios lyties talentams.

„Daugybė tyrimų patvirtina, kad įvairios lyties, amžiaus, rasės prasme komandos yra gerokai efektyvesnės negu vienalytės. Tas efektyvumas pasireiškia per sprendimų priėmimo greitį, nuomonių įvairovę , gebėjimą geriau suprasti klientus, kurie taip pat yra įvairių rasių, lyčių atstovai“, – pasakoja ji.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.