Naujienų srautas

Verslas2019.01.29 09:31

Tikisi pastatyti didesnį laivą, kuris plukdys dvigubai daugiau keleivių iš Klaipėdos į Nidą

LRT.lt 2019.01.29 09:31

„Smiltynės perkėla“ paskelbė naują viešąjį tarptautinį konkursą. Jo tikslas – rasti tiekėją, kuris pastatytų laivą, plauksiantį iš Klaipėdos į Nidą. Prieš keletą metų šis pradėtas vandens maršrutas sulaukė nemažo keleivių susidomėjimo. Tikimasi, jog sėkmingai įvykus konkursui, nuo kitų metų sezono pradžios šis reisas bus atnaujintas ir norintieji į Nidą galės keliauti nauju, didesniu bei moderniu laivu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vienas esminių keliamų reikalavimų naujajam laivui – kad jis būtų erdvesnis ir talpintų daugiau keleivių. Pirkimo sąlygose numatyta, jog uždarame salone turėtų būti ne mažiau 160 vietų keleiviams, o bendrai jame galėtų tilpti nuo 230 iki 250 keleivių. Laivas būtų dviejų denių, viršutinis atviras, skirtas apžvalgai. Laive taip pat tilptų ir ne mažiau nei 60 dviračių. Taigi, tai reiškia, kad naujuoju laivu į Nidą vienu metu galėtų persikelti net apie du kartus daugiau keleivių nei prieš tai buvusiu katamaranu „Smiltyne“.

 „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas sako, kad buvo tikėtasi maršrutą atnaujinti dar šį sezoną. Tam 2018-ųjų rudenį buvo paskelbtas viešasis konkursas, tačiau gamintojams pateikus per didelę kainą, teko jį nutraukti.

„Suprantame šio reiso svarbą visam regionui, tai yra itin patogus maršrutas vykstantiems poilsiauti į Kuršių neriją. Savo planų tikrai neatsisakome, tai yra vienas iš svarbiausių mūsų veiklos prioritetų. Tad atsižvelgdami į aplinkybes, kaip įmanoma greičiau paruošėme naujas pirkimo sąlygas bei paskelbėme konkursą“, – teigia D. Butvydas.

Jei konkursas naujam laivui statyti vyks sklandžiai, tai jau kitą sezoną būtų galima atnaujinti keliones vandeniu į Nidą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi