Verslas

2019.01.29 09:56

Didieji britų prekybos tinklai įspėjo – „Brexitą“ be sutarties pasitiks tuščiomis lentynomis

15min.lt 2019.01.29 09:56

Didžiausi Jungtinės Karalystės prekybos tinklai parašė įspėjamąjį laišką šalies parlamentui, kuriame teigė, kad „Brexitas“ be sutarties scenarijaus parduotuvių lentynas paliks tuščias.

Vadinamasis kietasis „Brexito“ scenarijus gali paveikti milijonus Jungtinės Karalystės vartotojų ir sukelti maisto produktų tiekimo sutrikimus.

„Sainsbury`s“, „Lidl“, „Marks & Spencer`s“, „Co-op“, „Waitrose“ ir „Morrison`s“ tinklai yra tarp pasirašiusių įspėjimo laišką. Prie jų prisidėjo ir „Pret“, „KFC“, „McDonald`s“ ir „Starbucks“. Bendrame laiške prekybininkai įspėjo apie pasekmes, kurios paveiktų maisto produktų pasirinkimą, kokybę ir kainą, rašo „Huffingtonpost“.

Laiške taip pat teigiama, kad maždaug trečdalis Jungtinėje Karalystėje parduodamų maisto produktų įvežama iš ES šalių, o, pavyzdžiui, salotų 90 proc., pomidorų – 80 proc., vaisių – 70 proc.

Be to, versas įspėjo, kad nepaisant pastangų, galimybės suvaldyti riziką išėjimo be sutarties atveju yra „limituota“.

„Įmonės kiek įmanoma kaupia atsargas, bet visos šaldymo saugyklos jau yra užpildytos ir Jungtinėje Karalystėje liko mažai sandėliavimo vietų“, – rašoma laiške.

Net jeigu ir būtų daugiau vietos, greitai gendamų produktų, pavyzdžiui, salotų lapų ar šviežių vaisių neįmanoma ilgai laikyti, priduria verslininkai.

„Net jeigu visi produktai ir nebus tikrinami pasienyje, didžiuliai sutrikimai gali ištikti Kalais uoste, nes Prancūzijos vyriausybė pranešė padidinsianti produktų patikrą, o tai privers prie didelių pristatytmo vėlavimų“, – rašoma prekybos tinklų atstovų laiške.

Vartotojams sumažės pasirinkimo galimybė parduotuvėse. Net jeigu Jungtinė Karalystė įvežamoms daržovėms bei vaisiams ir toliau taikys nulinį importo tarifą, šalies ūkininkų laukia sunkūs laikai – eksporto rinkose jų produkcija bus apmokestinta muitais.