Verslas

2019.01.28 16:30

S. Skvernelis: matome didžiulį potencialą stiprinti ekonominį bendradarbiavimą su Izraeliu

LRT.lt2019.01.28 16:30

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Lietuvos ir Izraelio verslo forume ir pakvietė Izraelio verslą aktyviau investuoti mūsų šalyje, sakoma pranešime spaudai.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė vis glaudesniais politiniais, ekonominiais ir kultūriniais ryšiais tarp Lietuvos ir Izraelio.

„Galiu tvirtai pareikšti, kad Izraelis yra mūsų strateginis partneris kalbant tiek apie dvišalius santykius, tiek apie ES darbotvarkę. Mes matome didžiulį potencialą stiprinti tarpusavio ekonominį bendradarbiavimą. Daug galimybių mums siūlo dvišalė prekyba ir investicijos į tradicines pramonės šakas bei aukštos pridėtinės vertės sektorius“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, Lietuva ypač suinteresuota bendradarbiauti su Izraeliu inovacijų srityje. Izraelis yra vieni iš pasaulinių lyderių šioje srityje, tad Lietuvą labai domina ši patirtis. Ministras pirmininkas Izraelio verslininkus taip pat pakvietė susipažinti su verslo galimybėmis Lietuvoje. Pabrėžta, kad  laukiama Izraelio verslo atstovų Lietuvoje, kur kiekvienam investuotojui bus pasiūlytos individualiai pritaikytos sąlygos.

Tel Avive vykstančiame dvišaliame verslo forume per dvi dešimtis lietuvių įmonių tikisi užmegzti santykius skaitmeninių technologijų, kibernetinio saugumo ir gyvybės mokslų srityse. 2017 m. Izraelis pagal bendrą prekių eksportą užėmė 40 vietą tarp visų Lietuvos prekybos partnerių. 

„Verslios Lietuvos“ analitikų duomenimis, 2018 m. sausio-rugsėjo mėnesiais lietuviškos kilmės prekių eksporto į Izraelį vertė siekė 28,5 mln. eurų. Iš jų daugiausia eksportuota farmacijos produktų (17,6 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto), baldų (14,8 proc.), įvairių maisto produktų (12,2 proc.), medienos ir jos dirbinių (10,3 proc.), optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos, chirurgijos prietaisų (9 proc.).

Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, pernai per devynis mėnesius paslaugų eksportas į Izraelį ūgtelėjo 52 proc. iki 18,7 mln. eurų. Šis augimas labiausiai susijęs su IT, transporto ir kitų verslo paslaugų eksporto didėjimu. Daugiausia 2018 m. sausį-rugsėjį eksportuota IT paslaugų (37 proc. viso paslaugų eksporto) ir kelionių paslaugų (27,1 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.