Verslas

2019.01.25 20:40

JAV ragina Kosovą atšaukti muitus Serbijos ir Bosnijos prekėms

BNS 2019.01.25 20:40

Jungtinės Valstijos paragino Prištiną atšaukti 100 proc. muitų tarifus prekių importui iš Serbijos ir Bosnijos ir normalizuoti santykius su Belgradu, praneša „Reuters“.

Lapkritį Kosovo vyriausybė įvedė 100 proc. muitų tarifus Serbijos ir Bosnijos prekių importui dėl to, kad šalys nepripažino Kosovo nuo 2008 m., kai šalis atsiskyrė nuo Serbijos.

„Įspėjame, kad Kosovas ar bet kuri kita Jungtinėms Valstijoms draugiška šalis negali elgtis prieš mūsų strateginius interesus ir tikėtis, kad dvišaliai santykiai nesikeis“, - teigiama Jungtinių Valstijų ambasados Prištinoje išplatintame pranešime.

„Raginame Kosovą ir kitas regiono šalis stabilizuoti santykius ir užtikrinti taiką regione, tuo pačiu judant link Europos integracijos“, – tikina JAV ambasada Kosove.

Serbija muitų tarifus vadino „beprotiškais“ ir pareiškė negrįšianti prie derybų stalo iki kol Kosovas atkurs ankstesnę prekybą.

„Dar kartą sakome, kad muitų tarifų atšaukimas yra vienas svarbiausių sprendimų, leisiančių sugrįžti prie dialogo. Veikla, trukdanti dialogui tarp regiono šalių, prieštarauja JAV interesams“, – rašoma JAV ambasados pranešime.