Verslas

2019.01.25 19:17

Dėl JAV vyriausybės uždarymo vėluoja skrydžiai Niujorko oro uoste

ELTA 2019.01.25 19:17

Niujorko „LaGuardia“ oro uosto skrydžiai vėluoja dėl oro eismo kontrolės pareigūnų trūkumo, praneša Jungtinių Valstijų Federalinė aviacijos administracija (FAA). Vėlavimai prasidėjo dėl FAA sprendimo trumpam sustabdyti atvykstančius į oro uostą skrydžius.

Skrydžiai oro uoste buvo sustabdyti apie 10 val. vietos laiku (17 val. Lietuvos laiku). Sustabdymas užbaigtas maždaug 10.45 val. vietos laiku (17.45 val. Lietuvos laiku).

Kaip rašo BBC, ilgiausias šalies istorijoje JAV vyriausybės uždarymas reiškia, kad oro eismo kontrolės pareigūnai dirba be atlyginimų.

„Fiksuojame šiek tiek padidėjusį dėl ligos iš darbo išėjusių kontrolierių skaičių 2-uose oro eismo kontrolės postuose“, – pranešime teigia FAA atstovai.

„Suvaldėme situaciją padidindami personalo skaičių, pakeisdami kai kurių skrydžių maršrutus ir sulėtindami lėktuvų nusileidimą ir pakilimą. Lėktuvai šiek tiek vėluos, tačiau taip galime užtikrinti pakankamą saugumo lygį“, – sako FAA atstovai.

Jungtinių Valstijų žiniasklaida taip pat praneša apie vėlavimus kituose šalies oro uostuose. FAA ragina keleivius susisiekti su oro linijomis dėl platesnės informacijos.