Naujienų srautas

Verslas2019.01.24 15:35

Lenkijos premjeras apie JK „Brexitą“: grąžinkite mums mūsų žmones

ELTA 2019.01.24 15:35

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis teigia norintis pamatyti vis daugiau lenkų sugrįžtant iš Jungtinės Karalystės (JK). Taip, pasak jo, žmonės padėtų sustiprinti Lenkijos ekonomiką.

„Vis daugiau ir daugiau lenkų sugrįžta, ir aš tuo džiaugiuosi, nes nedarbo lygis Lenkijoje yra itin žemas. Grąžinkite mums mūsų žmones“, – BBC kalbėjo M. Morawieckis.

Tačiau, pridūrė jis, jei lenkai nori pasilikti Didžiojoje Britanijoje, jiems turi būti sudarytos visos galimybės, kokias jie turi šiuo metu. Premjero teigimu, Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė jam tai užtikrino.

Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Davose, M. Morawieckis tikino, kad Lenkijoje nedarbo lygis yra itin žemas, o bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas siekia 5,5 proc. „Taigi, tikiuosi, kad daugelis lenkų sugrįš į gimtąją šalį“, – lenkus grįžti iš Didžiosios Britanijos kvietė M. Morawieckis.

Lenkijos premjeras taip pat paragino Jungtinę Karalystę visomis išgalėmis vengti kietojo „Brexito“, kuris, pasak jo, būtų itin žalingas tiek Didžiajai Britanijai, tiek Lenkijai, tiek ir visai ES.

Paklaustas, ar sutinka su verslo ir politikos lyderių gretose vyraujančia nuomone, esą kietasis „Brexitas“ vis mažiau ir mažiau tikėtinas, M. Morawieckis neslėpė manantis panašiai: „Aš irgi taip manau. Matau, kad svaras sterlingų stiprėja, matyt, dėl optimistiškesnių nuotaikų.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi