Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras tikisi, kad SGD terminalo projektas bus įgyvendintas laiku (papildyta)

ELTA 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Klaipėdoje, kur dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje bei susitiko su rangovais.

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Klaipėdoje, kur dalyvavo Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje bei susitiko su rangovais.

„Komisija pristatė projekto vykdymo eigą, supažindino su esama situacija, iškėlė klausimus, kurie galėtų sulėtinti projekto vykdymo procesą, įvertinome riziką. Įmonių vadovai ir rangovai patikino, kad projekto įgyvendinimo tempas spartus ir nevėluojama, todėl 2014 m. gruodžio mėn. Klaipėdoje jau galėtume turėti SGD terminalą“, – po komisijos posėdžio kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Kad statyba būtų baigta laiku, dar liepos 9-ąją išspręstas projekto finansavimo klausimas – bendrovė AB „Klaipėdos nafta“ ir Europos Investicijų Bankas pasirašė iki 87 mln. eurų iki 20 metų finansavimo sutartį. Ši ilgalaikė paskola taps SGD terminalo projekto finansavimo pagrindu.

„Susitikime buvau informuotas, kad laivo saugyklos statybos darbų baigtumas sudaro apie 70 proc. Jau sumontuoti dujinimo įrenginiai, įrenginėjamos SGD talpyklos, pagalbinės sistemos, atliekami derinimo ir testavimo darbai, po kurių bus vykdomi viso laivo bandymai. Planuojama, kad į Klaipėdos uostą laivas saugykla galėtų atplaukti 2014 m. rugsėjį“, – teigė premjeras.

Liepos mėnesį užsakyta svarbiausia krantinės įranga, jau gautos techninės sąlygos projektavimui. Rugsėjį bus baigtas tikrinti polių projektas ir pirmieji poliai bus pradėti kalti rugsėjo viduryje. Tikimasi artimiausiu metu gauti ir statybos leidimą.

„Susitikime sutarta, kad būtinas bendras grafikas, kuriame atsispindėtų visi darbai – ir dujotiekio tiesimo, ir krantinės bei laivo saugyklos statybų – kad galėtume matyti visų darbų terminus ir kad viskas būtų atlikta laiku. Tokiu atveju Energetikos ministerijai būtų lengviau kontroliuoti projekto vykdymo eigą” – teigė Ministras Pirmininkas.

„Šis terminalas sukurs vartotojams galimybę pasirinkti alternatyvius dujų tiekimo šaltinius, tokiu būdu mažindamas priklausomybę nuo vienintelio išorinio tiekėjo, mažinant ir vidutinę importuojamų dujų kainą“, – tikisi Vyriausybės vadovas.