Verslas

2019.01.23 12:59

Šiemet keičiasi skrydžių žemėlapis iš Lietuvos: kokių naujų krypčių nereikėtų praleisti?

Indrė Bungardaitė, 15min.lt2019.01.23 12:59

Pasaulis pastaraisiais metais keliautojams – po kojomis. Skrydžių žemėlapis ir kainos leidžia keliauti tomis kryptimis, kurios dar prieš kelerius metus galėjo pasirodyti kaip nepasiekiama svajonė. Kaip nuspręsti? Kelionių ekspertė Žydrė Gavelienė patarė, į kurias vietas lietuviai šiemet turėtų atkreipti didesnį dėmesį.

Gerų naujienų šiems metams pateikė kelionių organizatoriai, pabrėžė Žydrė Gavelienė, kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė. Neabejotinai pati egzotiškiausia kryptis – būsimi tiesioginiai „Itakos“ skrydžiai į Madagaskarą.

Kelionių organizatoriai šiemet pradės poilsiautojus skraidinti į dar lietuvių neatrastą kraštą – Albaniją. „Tai puiki alternatyva Kroatijai, net Graikijai. Albanija yra pigesnė, pliažai ten nuostabūs, o keliautojų nėra dar tiek daug“, – pasakojo Ž. Gavelienė.

Kelionių organizatoriai taip pat yra sujungę tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais Lietuvą ir nuostabią Portugalijos salą Madeirą – kelionių ekspertė pabrėžė, kad tikrai neverta tokios progos praleisti.

Geros žinios yra ir būsimi tiesioginiai skrydžiai į Tbilisį, kuriuos pradės vykdyti „Georgian Airways“. Tiesa, Ž. Gavelienė pastebėjo, kad kol kas jų kainos nėra džiuginančios, tačiau mano, kad laikui bėgant kainodara koreguosis. Tačiau kadangi „Wizz Air“ skraido į kitą Sakartvelo miestą – Kutaisą – keliautojams gali būti patogu derinti abiejų avialinijų skrydžius vienai kelionei.

Verta pasinaudoti ir tiesioginiais skrydžiais į Atėnus. Ši kryptis praėjusiais metais buvo bene sėkmingiausia – iš Lietuvos į Graikijos sostinę skrido daugiau nei 40 tūkst. keleivių. Kaip lietuviai pamėgo ir Jordaniją, į kurią galima visai pigiai nuskristi tiesiai iš Vilniaus.

Aktyvius keliautojus taip pat turėtų džiuginti „Turkish Airlines“ sprendimas didinti skrydžių į Stambulą skaičių – avialinijos miestus sujungs 10 kartų per savaitę.

Turkai šiemet atidaro ir naujas kryptis iš Stambulo – į Meksiką bei Balį. Tai reiškia, kad lietuviai šias vietas galės pasiekti tik su vienu persėdimu.

Ž. Gavelienė iš egzotiškų krypčių taip pat išskyrė Mauricijų bei Jamaiką – šiomis kryptimis „Estravel Vilnius“ sulaukia vis daugiau susidomėjimo.

Ekspertė viliasi, kad šiemet vis daugiau lietuvių atras užsienyje daugiau populiarumo sulaukiantį keliavimo būdą – kruizus. „Galima ne tik pažinti keletą šalių, bet ir pasimėgauti inovatyviais kurortais ant vandens", – viliojo ji. Matomas susidomėjimo kruizais augimas, tačiau šiuo klausimu lietuviai vis dar atsilieka nuo kitų šalių tendencijų.

Netektys pigių avialinijų gerbėjams

Kelionių organizatoriams siūlant naujas kryptis, žemų sąnaudų avialinijos lietuvių šiemet kol kas nedžiugins. Čia nesiūloma naujų krypčių, o priešingai – daugiau netekčių nei laimėjimų. Dingsta tiesioginiai „Wizz Air“ skrydžiai į Gdanską, Geteborgą, Skavską (Stokholmą), Birmingemą, Agadirą.

Kodėl? „Tai yra pasaulinė problema – trūksta lėktuvų, įgulų“, – aiškino Ž. Gavelienė. Ji svarstė, kad „Wizz Air“ tikriausiai nusprendė perkelti lėktuvus į pelningesnius oro uostus ir kryptis. Tikėtina, kad Vilniaus avialinijos pasirinko Taliną, kuriame avialinijos numačiusios plėtrą.

Tiesa, Ž. Gavelienė ir atkreipė dėmesį, kad pigios avialinijos nėra tokios ir pigios. Kasmet jų kainų vidurkis kyla, o pigumo įvaizdis sudaromas išskaidant paslaugų apmokestinimą – į bazinę bilieto kainą neįtraukiamas bagažas, vietų orlaivyje pasirinkimas, maitinimas ir pan.

Beje, šiemet ir pranyksta tiesioginiai skrydžiai į Kazachstano sostinę Astaną.

Tiesioginiai skrydžiai ir viešbučiai brangs

Praėjusiais metais visuose Baltijos šalių oro uostuose keliaujančiųjų skaičius gerokai išaugo. „Viskas labai pozityvu“, – teigė Ž. Gavelienė. Tačiau tai, kad daugėja keliautojų, o dalies tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Europos oro uostus šiemet bus netekta, lems, jog turėtų šiek tiek didėti jų kainos.

Tačiau keliautojus ekspertė nuramino, kad tolimųjų skrydžių – į kitus žemynus – kainos ir toliau turėtų džiuginti. Už pora šimtų eurų galima pasiekti JAV, už tris šimtus su trupučiu – ir Aziją. „Nėra jokių ženklų, kad tos kainos galėtų kilti. Lemia tai, kad atostogos Europoje tampa vis mažiau patrauklios finansiškai“, – aiškino Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė.

Jos teigimu, anksčiau žiemą kone du trečdaliai Lietuvos keliautojų rinkdavosi Egiptą ir Kanarus, o dabar šis santykis apsivertęs – daugiau žmonių daugiau renkasi tolimąsias kryptis, pvz., Aziją.

Ž. Gavelienė įspėjo, kad tikėtis, jog viešbučių ir kitų apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų kainos nesikeis – neverta. Jų nuolat trūksta, o darbuotojų algos, kiti kaštai kyla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.